Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 9 Eylül 2020

Maske yerine peçete kullanan yolcu şaşırttı

Sultangazi’de yapılan denetimler esnasında durdurulan bir ticari takside bulunan yolcunun maske yerine peçete kullanması polisleri şaşırttı.

Koronavirüsle mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge kapsamında minibüslerin ayakta yolcu alması yasaklandı. Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Amirliği ve Devriye ekipler Amirliği’ne bağlı ekiplerin yanı sıra mahalle muhtarları ve Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de Eski Edirne Asfaltı’nda minibüs, otobüs ve taksilere yönelik denetim yaptı. Denetim kapsamında sürücüler ve yolcuların koronavirüs tedbiri kapsamında alınan kararlara uyması, maske takma ve sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarıldı.

MASKE YERİNE PEÇETE

Denetimler esnasında durdurulan bir ticari takside bulunan yolcunun maske yerine peçete kullanması polisleri bile şaşırttı. Maske yerine peçete kullanan yolcu, “Evden çıkarken gerçekten maskemi evde unuttum. Taksiye bindiğimde maske olup olmadığını sordum. Maske bulunmadığı için peçete kullandım” dedi. Maske yerine peçete kullanan yolcuya, polis maske verdi.

Durdurulan bir başka ticari taksi şoförünün maske takmadığını gören ekipler, maske takması yönünde uyarıda bulundu. Şoförün, kalp rahatsızlığından dolayı maske takmadığını söyledi.

İETT OTOBÜSÜNDEKİ YOĞUNLUK

Denetimler kapsamında İETT’ye ait otobüste ayakta fazla yolcu bulunması üzerine polis, “Biz nasıl önlem alacağız?” diyerek tepki gösterdi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlara uyulması yönünde uyarıda bulunulan fazla yolcular, bir başka otobüse nakledildi.

Sultangazi’de yapılan denetimlerde, ayakta yolcu alan 2 minibüs sürücüsü ve maske takmayan bir taksi şoförüne 900’er TL para cezası kesildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba