Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 7 Şubat 2019

Meclis’de Duygusal Anlar; Sultangazi’de Destan Yazdık

Meclis’de Duygusal Anlar; Sultangazi’de Destan Yazdık
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediyesi Şubat ayı 2. Birleşimi Belediye Başkanı Cahit Altunay başkanlığında gerçekleşti. Duygusal anların yaşandığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Birileri bu dönemlerden söz edecek olursa onurla, gururla, sevgiyle bu yılları anlatabilirsiniz” dedi.

Sultangazi Belediyesi Şubat ayı 2. Birleşimi, belediye meclisi toplantı salonunda başkan Cahit Altunay başkanlığında gerçekleşti. Oturumu yöneten başkan Altunay, meclis üyelerine yönelik veda konuşması yaptı. Sultangazi’de bir destan yazıklarını ifade eden Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, şunları kaydetti;

“BAŞARI HEPİMİZİNDİR”

“10 yıllık süre içerisinde boşa giden hiç zamanımız olmadı. İlçemiz hep daha iyi olması için çalıştık. Artan bir nüfusa hizmetsiz geçecek tek bir saate tahammülümüz olmadı. Hizmetsiz geçecek saatlerin ileriki yıllarda çok daha zor geçeceğini biliyorduk. Hep doğruların yanında olmaya gayret ettik. Hep dürüst olmaya, samimi olmaya gayret ettik. Sizler bize hep doğruları söylediniz. Gizlemediniz, perdelemediniz. Biz doğru kararlar verdik ve başarılı olduk. Eğer hep yanlış yapmış olsaydık, bizim zamanımız hep yanlışlıkları düzeltmekle geçerdi. Onun için başarı hepimizindir. İstanbul’un 39 ilçesi arasında Sultangazi bence en uyumlu, en başarılı ilçe haline geldi. Bunda hepimizin büyük bir payı var”

“Hiçbir zaman görev yaptığınız bu sandalyelerde onursuz olmadınız. Gurursuz olmadınız. Hatta itibarsız olmadınız. Onun için birileri bu dönemlerden söz edecek olursa onurla, gururla, sevgiyle bu yılları anlatabilirsiniz. Çünkü biz burada destan yazdık. Bu kısa zamanda, kıt imkanlarla en büyük hizmetleri getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çok şükür bu ilçeyi sevdik, bu ilçeye sevdalandık. Bu ilçe için uykusuz geceler geçirdik”

“HEPİNİZE MİNNETTARIM”

“Bende bu dönem aday gösterilmeyen bir kardeşinizim. Dolayısıyla bundan sonraki süreçte de Sultangazi için üzerimize bir görev düştüğünde katkı sunmak için mücadele edeceğimi buradan belirtmek istiyorum. Bize verdiğiniz destekten, bu güzel uyumlu çalışma için hepinize minnettarım”

“HEPİMİZİN GÖZYAŞLARIMIZIN RENGİ AYNIDIR”

Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın veda konuşması, meclis üyeleri tarafından alkışlandı. Başkan Altunay’dan sonra CHP Grubu adına söz alan Sait Coşkunoğlu, “Belediye başkanımız bu ilçenin kurucu belediye başkanıdır. Bu ilçe sıfırdan kuruldu. Ciddi emekler ve katkılar oldu. Sultangazi’nin yararına, olumlu raporlara partimiz olarak olumlu, olumsuz raporlara da olumsuz oy kullandık. Bundan asla pişman değiliz. İlçemizde yapılan yatırımlara katkı sunduk. İlçemize, ülkemize bir katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Bu süreç içerisinde muhalefetin bize verdiği yetki doğrultusunda yapmış olduğumuz konuşmalarda bazı arkadaşlarımızı kırmış olabiliriz. Bu arkadaşlarımızın da haklarını helal etmelerini istiyorum. Bizim renklerimiz ayrı ayrı olabilir, siyasal düşüncelerimiz ayrı olabilir. Ama gözyaşlarımızın rengi hepimizin aynıdır. Biz ülke sevdalısıyız. Önemli olan ülkemizin bölünme bütünlüğüdür.

Önemli olan ülkemizin kalkınmış ülkeler arasına katmaktır. Önemli olan kişinin milli gelirini yükseltmektir. Bu meclis çatısı altında görev yapan hiçbir arkadaşım yolsuzlukla anılmadı. Bunu da önemli sayıyorum. Her arkadaşımız sorumluluğunu bildi” dedi.

Toplantı sonunda meclis üyeleri ve başkan Altunay toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Tasarım | Enba