Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 1 Mayıs 2018

Mehmet Kavak; Hep birlikte, yeni hedeflere koşacağız

Ak Parti’li Mehmet Kavak, İstanbul 2. Bölgeden Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

İki dönem Ak Parti İlçe Başkan Yardımcılığı görevinden bulunan Mehmet Kavak, 24 Haziran erken genel seçimleri için İstanbul milletvekilliği için aday adaylığı müracaatında bulundu.

AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekilliği için başvurusunu yapan Mehmet Kavak, aday adaylığını “Değerli dostlar, milletvekili aday adaylığı başvurumuzu yaptık. Karınca misali davamıza hizmet etmek bizler için bir onurdur. Manevi destekleriniz ve dualarınızı bekliyorum. 2008 yılından itibaren davamız adına nasıl çalıştıysam, 24 Haziran’da da çalışacağım. Hep birlikte, yeni hedeflere koşacağız” ifadeleriyle açıkladı.

MEHMET KAVAK KİMDİR?

1976 Adıyaman Kahta doğumludur. İlkokul eğitimini Karadut İlköğretim okulunda,  ortaokulu İstanbul Fevzi Kutlu okulunda tamamladı. Lise’yi ise dışarıdan (açık öğretim) bitirdi.

1986’da Güven kardeşler isimli tekstil şirketini kurdu. Kavaklar tekstil ismiyle çalışma hayatına devam ediyor. Öz Kavaklar Tekstil olarak ithalat, ihracat ve dış ticaret yapmaktadır.  Almanya, Polonya, Romanya ve Suudi Arabistan gibi ülkelere ihracat yapıyor.

2008 yılında AK Parti’ye üye oldu.

Sultangazi Esnaf ve Sanatkarlar Derneği Kurucu Başkan Yardımcısı, Sultangazi Platformu Kurucu Başkan Yardımcısı, Gaziosmanpaşa Sultangazi Adıyamanlılar Derneği Başkan Yardımcılığı gibi birçok STK’da görev yapan Kavak, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerin de Ak Parti’den Sultangazi Belediye Başkan aday adayı oldu.

Ak Parti İlçe Başkan yardımcılığı göreviyle aktif siyasete devam eden Kavak, bu görevinden 2011’de istifa ederek, milletvekili aday adayı oldu.

2011’den 2018 Mart ayına kadar AK Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı.

Arapça ve Rusça bilen Kavak, evli 5 çocuk babasıdır.

Yorumlar

Tasarım | Enba