Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 15 Nisan 2018

Mehmet Metiner Sultangazi’de Konuştu: Kürtlerin devleti Türkiye’dir

Merkezi 50. Yıl Mahallesi’nde bulunan Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) tarafından “Biz Birlikte Türkiye’yiz” konferansı düzenlendi. AKYAD’ın Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde düzenlediği konferansa konuşmacı olarak AKYAD Kurucu Üyesi, Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner katıldı. Metiner, konferansta yaptığı konuşmada PKK’ya meydan okudu; “Sizden korkan, sizin gibi namert olsun.”

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği tarafından Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde “Biz birlikte Türkiye’yiz” konferansı düzenlendi. Konferansa; Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, Belediye Başkanı Cahit Altunay, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Konferansta konuşan AKYAD Başkanı Ahmet Süt, , “Birlikte yaşama yeteneğini geliştirmek, ortak değerlere sahip bir üst kimlik oluşturmak zorundayız” dedi.  Konuşmasına Necip Fazıl Kısakürek’in “Bizim şarkımız” şiirinin mısralarını okuyarak başlayan AKYAD Başkanı Ahmet Süt, “Bizim cenahımız iyi kötü dinine ve kültürüne sahiptir. Bizleri gerektiği zaman özümüze dönüp, memleketlerimize geri dönebiliriz. Ancak gençlerimiz ve çocuklarımız için bunu söylemek çok zor. Özüne ve kültürüne yabancı, geçmişinden yoksun, geleceği meşhur bir gençlik donanmak için bizleri bekliyor. Geleceğimizi, gençlerimizi ve birlikte yaşama arzumuzu mobilize etmek için çıktığımız bu kutlu yolda bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

“Biz birlikte Türkiye’yiz” konferansına konuşmacı olarak katılan Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, yaptığı konuşmada; “Bizi biz yapan değerleri kaybetmeyelim. Kaybedersek, birlikte olamayız. Birlikte olamazsak Türkiye’ye kaybettiririz.” İfadelerini kullandı.

“KÜRTLERİN DEVLETİ TÜRKİYE’DİR”

“Senden korkan, senin gibi namert olsun”

Konuşmasında terör örgütü PKK’ya ve onun siyasi uzantısı HDP’ye meydan okuyan Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, şunları kaydetti;

“Sen burada kime oy vereceğime karışıyorsan, İstanbul gibi bir yerde insanları tehdit ediyorsan, haraca bağlıyorsan, ‘benim istediğim gibi Kürt olacaksın. Yoksa bölgede yaşatmam seni, Sultangazi’de de yaşatmam seni’ deyip sonra ‘biji demokrasi’, ‘yaşasın demokrasi, yaşasın özgürlük’ diyeceksin. Kime özgürlük? Aha ben seni eleştiriyorum. ‘Sen beni eleştirirsen, ben seni öldürürüm’ diye tehdit edeceksin. Senden korkan senin gibi namert olsun, işin gücün silah sıkmak.

“Ne istiyorsunuz bu gariban Kürtlerden”

Ben eleştirirsem ‘sen Kürt’ değilsin. Bunlar Kürtlüğümüzün onay mercileri oldular. ‘Demokrasi’ diyorsan farklılıkları kabul edeceksin. Her Kürt senin gibi ya da benim gibi düşünmek zorunda değil. Serbest bırakın artık şu Kürtleri, ne istiyorsunuz bu gariban Kürtlerden. Bizler korku duvarını yıkacağız. Ölümle korkutmak korkakların işidir.

Korkmayın bu terör örgütünden. Siz ki 15 Temmuz’da tankları dize getirmişsiniz. PKK kim, Fetö kim? Onun için birlikte olacağız, bir arada olacağız, kardeş olacağız. Aramıza fitnenin girmesine asla izin vermeyeceğiz. Ve birlikte Türkiye olacağız. Türkiye’den başka gideceğimiz devletimiz yok. Türkiye sadece Türkün devleti değildir. Kürtlerin kendilerine devlet aramalarına gerek yok, Kürtlerin devleti Türkiye’dir.

Ak Parti iktidara gelene kadar devlet adına güç kullananların tasarrufu altındaydı. Ak Parti iktidara geldikten sonra o baskıyı kaldırdık ve bu sefer eli silahlı, sopalı bir grup bu sefer Kürtleri baskı altına almaya başladı.  Bizim mücadelemiz Kürtlere zulüm eden bu terör örgütüne karşıdır. Bizim Kürtlerle bir sorunumuz yok. Türk kardeşlerimizin de Kürtlerle bir sorunu yok.

Ama taa buralara kadar gelip senin kime oy verip, vermeyeceğine müdahale ediyorsa ve bunu silah yoluyla yapıyorsa herkesin bu terör anlayışına karşı çıkmak zorundadır.  Onun için Afrin’in içinde yaptığımız mücadelede de, Türkiye içinde yaptığımız mücadelede de amacımız bu. Kürtler, Türkler herkes bu ülkede özgür olsun. Özgür siyaset yapsınlar. Herkesi özgürleştirmek istiyoruz. Başta da bu ülkenin Kürtlerini”


Yorumlar

Tasarım | Enba