Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 12 Ocak 2021

Merkez Habibler Mahallesi’nde devriye ekiplerinin sayısı artırıldı

Sultangazi’nin Merkez Habibler Mahallesi’nde 2 ay içerisinde 2 kez internet kablolarının çalınmasından dolayı kablolar ilgili tarafından çalışma başlattı. İlçe Emniyet Müdürlüğü ise, mahallede güvenlik önlemlerini ve devriye ekiplerinin sayısını artırdı.

Sultangazi’ye bağlı Merkez Habibler Mahallesi’nde ikinci defa çalınan internet kabloları, mahalleyi internetsiz bıraktı. İlgili firma tarafından yenilenen kablolar her defasında hırsız ya da hırsızların hedefi oldu. Geçtiğimiz hafta Pazar günü yaklaşık beş sokakta kabloların çalınması sonucu bölgede internet erişimi kesildi, yüzlerce öğrenci internet erişimi sağlanamadığı için uzaktan eğitimden yararlanamadı.

İlgili firma tarafından mahalledeki kabloların yenilenmesi için çalışma başlatıldı. Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’de Merkez Habibler Mahallesi’nde güvenlik önlemlerinin yanı sıra devriye ekiplerinin sayısını artırdı.

Firma çalışanı Sefai Başoğlu, “Uzun zamandır buranın kabloları çalınıyor. Biz yeniliyoruz, onlar çalıyor. Biz bir arka sokakta çalışırken, onlar bir üst sokakta kabloları çalıyor. Sağ olsun polis arkadaşlarımız bizleri yalnız bırakmıyorlar. Kablo yenileme çalışmakarımız devam ediyor. İnşallah mahallemize kısa süre sonra internet erişimi sağlanacak” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba