Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 26 Haziran 2018

MHP, 2019 Seçim Startını Verdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, yerel seçim startını verdiklerini açıkladı.

24 Haziran seçimlerinden iki gün sonra MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, bugün itibarıyla yerel seçim startını verdiklerini açıkladı. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinin geride kaldığını belirten Özel, “Ya Allah, bismillah” diyerek 2019 yılında yapılacak olan yerel seçim startını verdiklerini açıkladı. Özel yaptığı açıklamada; “Yerel seçim çalışmalarımıza bugün itibarı ile başladık. İlçemize hayırlı uğurlu olsun. Niyet bizden takdir yüce yaradandan. Kıymetli Sultangazili hemşerilerim dua ve desteklerini bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Yerel seçim startını bugün itibarı ile veren MHP’de kimin Belediye Başkan adayı olacağı merak konusu oldu. MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, daha önce yapmış olduğu bir açıklamada; “Belediye başkan adayımız ve meclis üyesi adaylarımız Sultangazililerden oluşacak. Sultangazi dışında oturan hiçbir ismi aday göstermeyeceğiz. Biz Sultangazililerin Sultangazi’yi yönetmesinden yanayız. Sultangazi’yi Sultangazililere yönettireceğiz. Vatandaşlarımız da teveccüh gösterip yerelde bizleri iktidara taşırsa, başkanlık koltuğunda ve meclis sıralarında kendi içlerinden kardeşleri olacak” ifadelerini kullanmış ve Sultangazili seçmenin karşısına iddialı bir isimle çıkmayı hedeflediklerini dile getirmişti.

Ülkücü camia içerisinde MHP İl Başkan Yardımcısı, Sultangazili iş adamı Ayhan Aras’ın 2019 yerel seçimleri için kulis çalışmaları yaptığı belirtiliyor. Aras’ın, yakın çevresi başta olmak üzere ülkücü cami içerisinde nabız yokladığı, partisinin üst düzey isimleri ile fikir-alışverişinde bulunduğu ifade ediliyor.

MHP, SULTANGAZİ’DE NE KADAR OY ALDI?

MHP, Sultangazi’de resmi olmayan milletvekilliği seçim sonuçlarına göre yüzde 7.91 (23.949) oranında oy aldı. MHP, 1 Kasım 2015 seçimlerinde ise Sultangazi’de 5.25 (15.797) oranında oy aldı.

Yorumlar

Tasarım | Enba