Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 14 Ekim 2015

Karataş Önemli Açıklamalarda Bulundu

Karataş Önemli Açıklamalarda Bulundu
Ali Baba Halı Yıkama

MHP İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, partisinin Sultangazi İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek istişare toplantısı gerçekleştirdi.

 

1 Kasımda yapılacak genel seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden MHP İstanbul İl Bakanı Mehmet Bülent Karataş, MHP Sultangazi ilçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında Sulangazilileri bilgilendirdi.  MHP’nin 18 Ekim Yenikapı Mitingi’ne yönelik hazırlıklar hakkında değerlendirmelerde bulunan Karataş, adaletsizliğe, hukuksuzluğa, teröre ve bozulan ekonomik refah düzenine karşı tüm Sultangazililer den mitinge yoğun bir katılım çağrısında bulundu.

 

İl Başkan Yardımcıları Birol Gür, Yavuz Tellioğlu ve Osman Gür’ünde katıldıkları Sultangazi ziyaretinde MHP İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, 7 Haziran sonrasında ülkeyi 1 Kasım’a götüren süreci ve nelere “hayır” dediklerini de tek tek anlattı.

mhp-sultangazi-3

“AKP VE CHP BİRBİRLERİNİN YAPMIŞ OLDUKLARI SORUMSUZLUKLARIN SONUCUNU MHP’NİN ÜZERİNE YIKMAK İSTEDİ”

 

MHP İstanbul İl Başkanı Karataş, “Bir siyasi partiye teklif olarak 3 teklif geliyorsa. Bu üç teklifin adıda seçim ile ilgili ise bu üç teklife hayır demek doğru mudur? Değil midir? Türkiye bugünleri yaşarken güvenlikle ilgili sorunlar yaşarken Milliyetçi Harekete yapılan teklifi hepiniz biliyorsunuz. Geçici hükümete teklif verir üç üye verir misiniz? Hayır. Azınlık hükümeti kurarsak meclise gelip bizimle ilgili oylamaya katılır mısınız? Hayır. Meclisi toparlayıp erken seçim için karar almakta bize destek verir misiniz? Hayır. Bu üç hayır niçin söylenmiştir? Türkiye’de erken seçime ihtiyaç olmadığı için söylenmiştir. Erken seçim istememek ne demektir? Milletimizin oyları ile belirlenmiş olan sonuca riayet edilmesi gerektiği söylenmiştir. O sandıklardan tek başına bir iktidar çıkmadıysa millet başka siyasi partilerle ortak hükümet kurun talimatı vermiştir. Buna uymaktan başka çare yoktur.” dedi.

 

Karataş, AKP ve CHP’nin sorumsuzluklarını Milliyetçi Hareket Partisinin üzerine yıkmak istediklerini söyledi. Karataş, Milliyetçi Hareket Partisi’nin huysuz, uyumsuz, barışçıl olmayan, siyaseten birliktelik yapılamayacak bir siyasi partiymiş gibi toplumda gösterilmek istenmesine müsaade etmeyeceklerinin altını çizdi.

mhp-sultangazi-1

Toplantıya katılan partisinin Sultangazi teşkilat üyelerine çağrı da yapan İl Başkanı Karataş, MHP’nin seçim sonrası aldığı kararları soranlara söylenecek tek bir söz var dedi. Karataş ,“Değerli dava arkadaşlarım ben sizden savunmayı değil saldırıyı istiyorum. Çünkü bir tek söz vardır, sokaktakinin kahvedekinin okuldakinin de kendini seçkin sayanların da anlayacağı bir dil vardır. Hükümeti kurdurmayan da alçaktır Türkiye’yi seçime götüren de alçaktır” açıklaması yaptı.

 

“YOLSUZLUĞU, HIRSIZLIĞI, RÜŞVETİ YÜZLERİNE VURUN”

 

Karataş, tek başına iktidar olamayan AKP’nin şimdi MHP’ye saldırdığını hatırlattı ve “Sokakta herkesin gördüğü, duyduğu, kulaktan kulağa konuştuğu, iş dünyasındaki işadamının rüşvet vermeden iş yapamadığı bir 13 yıl yaşadık. Bu utanç onlara yeterlidir. Yapmış oldukları yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvet olaylarını hatırlattığını gün bunlar size karşı konuşacak hiçbir şeyleri yoktur” dedi.

 

MHP İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, konuşmasını 18 Ekim’de yapılacak olan mitinge çağrı ile sonlandırdı.

mhp-sultangazi

İlginizi çekebilir

Biri Oyaladı, Diğeri Çaldı

Biri Oyaladı, Diğeri Çaldı

Tasarım | Enba