Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 3 Eylül 2016

MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel Yerel Gündemi Değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yusuf Özel, Sultangazi’de düzenlenen ‘En güzel ve en büyük kurbanlık yarışması’na sert tepki gösterdi. Özel, “16 şehidimiz varken, ilçemizde güzel inek yarışması düzenleniyor. Bu bizim için bir utançtır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yusuf Özel, ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında yerel gündemi değerlendirdi. Özel’in gündeminde Taş Ocakları, Gazi Mahallesi’nde süren operasyonlar ve En güzel Kurbanlık yarışması vardı.

“BU ŞOVLARIN YAPILMASI DOĞRU DEĞİL”

Sultangazi Belediyesi’nin Kurban Satış Merkezi’nde düzenlediği ‘En güzel ve en büyük kurbanlık yarışması’na değinen MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, terör örgütüne karşı operasyonların sürdüğü Çukurca ve Şemdinli’de çıkan çatışmalarda 8 askerin şehit olduğunu, son 2 günde de 16 askerin şehit olduğuna vurgu yaparak “16 şehidimiz var. Sultangazi’de güzel inek seçim yarışması düzenleniyor. Sultangazi’nin tek sorunu güzel inek seçme yarışı değil. Bizi de ilgilendirmiyor. Bu bizim için utanç vericidir. Yetkililerin bu konuda hassas olması gerekiyor. Şehitler verilirken bu tür şovların yapılması doğru değil.” Diye konuştu.

ANAYASA İHLAL EDİLİYOR”

Düzenlediği basın toplantısında Sultangazi’nin en büyük problemi olan Taş Ocaklarına da değinen Özel,  “Belediye Başkanı Cahit Altunay, 2013 ve 2014 yılarında belediyece başlatılan rehabilitasyon çalışmaları ile çözüme kavuşturulduğunu, İstanbul büyükşehir belediyesi ile birlikte yürütülen çalışmalarla bölgenin rehabilitasyonu sağlandığını,yapılan yeni düzenleme ile toprak ve moloz taşıyan kamyonların  cebeci köyüne girmesinin yasaklandığını,ocak çıkışlarında kamyonlar için yıkama havuzları yapıldığını,zabıta kontrol noktası oluşturularak denetimler sıklaştırıldığını,büyük çoğunluğu Cebeci Mahallesi’nde bulunan döküm atölyelerinin ilçe sınırı dışına tahliye edildiğini açıklamıştı. Fakat Cebeci Mahallesi’nde vatandaşlarımızla konuştuğumuz zaman mutlaka astım ve bronşit hastası olmuş bir aile ile karşılaşıyoruz. Hatta kronik astım ve nefes darlığı yüzünden hayatını kaybetmiş vatandaşlarımızı görebiliyoruz. Taş ocaklarının sağlığa da, canlılara da her türlü zararı var. Mermer ve taş ocaklarında yapılan dört işlem var ki, çevre üzerinde ciddi etkilere neden oluyor. Patlatmalar 3,4 şiddetindeki bir depreme eşdeğer. Bu patlamalar önemli ölçüde toz emisyonuna ve yeraltı su tabakasında ve akifer yapısında bozulmalara neden oluyor. Ayrıca gürültü kirliliği oluşuyor ve rüzgara bağlı olarak havaya karışan tozlar hava kalitesini de bozuyor. Dolayısıyla yaşanan sağlık sorunu ve çevrenin zarar görmesi doğaya verilen zarar neticesinde bağlı bulundukları bakanlıklar anayasayı ihlal etmektedir.” Dedi.

“ÇÖZÜM SÜRECİNDE ETKİLİ ÇALIŞMA YAPILAMADI”

Gazi Mahallesi’nde yaklaşık 1 haftadır süren operasyonlara da değinen MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, Sultangazi’de terör istemediklerini bu konuda kendilerine düşen her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını söyledi. Özel, “Gazi Mahallesi illegal örgütlerin insafına terk edilmiş durumdaydı. Emniyet birimlerimizin büyük fedakarlıklarla yapmış olduğu çalışmaları da unutmamak lazım. Emniyet birimlerimiz çözüm sürecinin yaşandığı yıllarda çok etkili bir çalışma yapmadılar.” Diye konuştu. Özel, Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde 400 polisin görev yaptığını, bu personel sayısının da yetersiz olduğunu sözlerine ekledi.

Özel, Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın Sultangazi Kent Meydanı Projesine yönelik açıklamalarına da değindi. Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın Kent Meydanı Projesi kapsamında 4 bin araçlık kapalı otopark açıklamasını hatırlatan Özel, “Meydan projesi kapsamında Küçük Uğur Mumcu hemen karşıda inşaatına başlanan konutlara taşınacak. Biz burada şahsi arsaların nasıl istimlak edildiğini merak ediyoruz. Ve şeffaf bir açıklama bekliyoruz. Buranın akıbeti de Cumhuriyet Mahallesi’ne mi benzeyecek?” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba