Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 16 Nisan 2018

MHP İle Helalleşme Dönemi Başladı

Sultangazi’de katıldığı bir konferansta konuşan Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, MHP’lilere seslendi; “Rabia işareti yap, düşmanlar çatlasın.”

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği’nin (AKYAD) Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde düzenlediği “Biz birlikte Türkiye’yiz” konferansına katılan Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

MHP İLE HELALLEŞME DÖNEMİ BAŞLADI

Konferansa konuşmacı olarak katılan Metiner, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ile helalleşme dönemi yaşadıklarını söyledi. MHP’ye yıllardan beri haksızlık yaptıklarına vurgu yapan Metiner, “Yıllardan beri biz MHP’ye, MHP’de bize haksızlık yaptı. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra birbirimizi yeniden tanımaya başladık ve aramızda helalleşme dönemi başladı.” Dedi.

SEN RABİA İŞARETİ YAPARSAN DÜŞMANLARIMIZ ÇATLAYACAK

15 Temmuz hain darbe girişiminde MHP ile birlikte meydanlarda olduklarını belirten Ak Parti Milletvekili Mehmet Metiner, meydanlarda Rabia ile bozkurtun yan yana geldiğini söyledi. Metiner, “Meydanlarda Rabia ve bozkurt işareti yapanlar vardı. 15 Temmuz’da biz birlikteydik. Kötü mü oldu? Bence çok iyi oldu” ifadelerini kullanarak MHP’lilere “Rabia” çağrısında bulundu;

“Rabia işareti Ak Parti’nin işareti değildir, bozkurt işareti de MHP’nin işareti değildir. Bozkurt işareti çok eski zamanlarda kullanılan bir semboldür. Biz tek millet diyoruz, hangi MHP’li kardeşim buna karşı çıkar. Tek bayrağa, tek devlete, tek vatana kim karşı çıkar? Ak Parti olarak biz rabia işaretinin bu anlamları ifade ettiğini söylüyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan katıldığı her toplantıda yaptığı Rabia işaretinin anlamının ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ olduğunu dile getiriyor. Bay Kemal bunu anlamayabilir, ama MHP’li kardeşim sen rabia işaretinin anlamını biliyorsun. Sen rabia işareti yap, gerisi gelir. Senin sembolün benim sembolümdür, benim sembolüm senin sembolündür. Sen rabia işaretini bir yapabilsen düşmanlar çatlayacak.”

Yorumlar

Tasarım | Enba