Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, ÜST MANŞET 20 Şubat 2017

MHP, İstanbul’da referandum çalışmalarının startını verdi

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanlığı Halkalı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde “Türkiye Sevdamız” isimli geceyle 16 Nisan'daki Referandum öncesi seçim startını verdi.

Geceye milliyetçi ve ülkücü hareketin yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. Camiaya yakın sanatçılardan Mustafa Yıldızdoğan ve Ali Kınık’ın sahne aldığı geceye MHP İstanbul Milletvekilleri Arzu Erdem ve İsmail Faruk Aksu’nun yanı sıra partinin önemli kurmayları ile birlikte çok sayıda ülkücü katıldı.

C5DAsEiWEAAtWAM

Gecede bir konuşma yapan MHP İstanbul İl Başkanı Bülent Karataş “Milliyetçi Hareket’in lideri Sayın Devlet Bahçeli anayasanın geçmesi için referandumun başarıyla sonuçlanması adına bütün Türk milliyetçilerine ‘evet’ vermesi gerektiğini ifade etmiştir. Biz de buradan ifade ediyoruz; 39 ilçe teşkilatımızla, ülkü ocaklarımızla ve bütün Türk milliyetçiliğine inananlarla birlikte devlet için ‘evet’, millet için ‘evet’, cumhuriyet için ‘evet’, Türkiye’nin bekası için ‘evet’…” dedi.

C5Df5MdWQAM0omQ

SALONDA ERDOĞAN POSTERİ

Gecenin düzenlendiği gösteri merkezinde Atatürk, Alparslan Türkeş ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi yer aldı. Erdoğan’ın resminin salonda asılı bulunması sosyal medyada da ülkücüler arasında büyük bir tartışmanın fitilini de ateşledi.  Eleştirilere yanıt veren MHP İstanbul İl Başkanı Bülent Karataş “Çok güzel geçen bir toplantı ağırlarına gitmiş. Nüfus müdürlüğü tapu dairesi gibi yani devlete ait bütün binalarda Atatürk ve dönemin Cumhurbaşkanı resmi olur” dedi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya ise eleştireleri yanıtlarken çok sert ifadelerde bulundu. Karakaya twitter hesabından “Kamusal tüm alanlarda sürekli asılı duran Atatürk ile Cumhurbaşkanı portresini “MHP toplantısında astı” diye çarpıtmak şerefsizliktir” diye yazdı.

mhp (2)

Yorumlar

Tasarım | Enba