Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 7 Mart 2018

MHP Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı düzenledi

MHP Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı düzenledi
Ali Baba Halı Yıkama

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları teşkilatı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama programı düzenledi.

Programa, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel’in yanı sıra Kadın Kolları Başkanı Şefika Şahin, İlçe Başkan Yardımcıları Erdinç Kaygusuz ve İsmail Tuncer, partili kadınlar ve STK’ların kadın kolları başkanı katıldı. Günün anısına programa katılan kadınlara MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel ve Kadın Kolları Başkanı Şefika Şahin karanfil verdi, tüm kadınların bu özel gününü kutladılar.

Kadınların her zaman şiddete maruz kaldığını belirten MHP Kadın Kolları Başkanı Şefika Şahin, “MHP Milletvekillerimiz şiddet gören kadınlarımız ve çocuklarımı için sayısız önergeler vermiş, konuyu meclis gündemine taşımışlardır.” Dedi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara tanıdığı hakları hatırlatan Şahin, partisinin ilçe yönetimine kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Programda konuşan MHP İlçe Başkan Yardımcısı Erdinç Kaygusuz, “Kadının yok sayıldığı topluluğu medeniyet ölçüleri çerçevesinde değerlendirmek mümkün değildir. Kadın toplumunun bulunduğu bir toplum medenidir, ileridir, üretkendir. 8 Mart Dünya Kadınlar gününüzü kutluyorum” diye konuştu.

Kadınların, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, kadınların sadece 8 Mart’ta hatırlanmaması gerektiğine vurgu yaptı. Özel, “İslam dinimizin gereği, Peygamber (S.A.V)’in döneminden bu yana dinimizde çok büyük önem vermektedir. Kadın anadır, kadın bacıdır, kadın yar’dır, kadın evlattır.  Ama maalesef kadınlarımız senede bir gün kandırır hale gelmişler. Bizim için her gününüz, her günümüz önemlidir. Ülkemizde geçtiğimiz Şubat ayında 47 kadın cinayeti işlendi. Maalesef ülkemizde kadına karşı bir şiddet vardır. Bununda önlenmesi için MHP olarak elimizden gelen çabayı, çalışmayı yürütüyoruz ve yürütmeye devam edeceğiz. En kötü günümüz inşallah hep bugünkü gibi olur.” Şeklinde konuştu.
İlginizi çekebilir

DEVA tabelayı astı

DEVA tabelayı astı

Tasarım | Enba