Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Temmuz 2019

MHP Meclis Üyesi Yaşar Koçyiğit’tan Atamalara İlk Tepki

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, 4 birim müdürlüğüne görevden alarak yeni atamalar yaptı. Yapılan atamalara ilk tepki MHP Belediye Meclis Üyesi Yaşar Koçyiğit’ten geldi. Koçyiğit, “Eğitimli kişilerin dikkate alınmasını istedik. Ancak yapılan atamalarda bizim düşüncelerimiz dikkate alınmadı” dedi.

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, 23 Haziran seçimlerinden sonra müdürlüklerde yeni atamaların yapılmasına yönelik ilk adımını yaptı. Dursun, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Ruhsat ve Denetim Müdürlüklerine yeni atamalar yaptı. Dursun, Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne Nazmi Bala’yı, Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’ne İsmail Sever’i, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’ne Sercan Bilge’yi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne ise Yaşar Tınar’ı atadı. Yeni müdürler görevlerine başlarken, yapılan atamalara ilk tepki MHP’den geldi.

Sultangazi Belediyesi Temmuz ayı 2’nci oturum toplantısında konuyla ilgili konuşan MHP Meclis Üyesi Yaşar Koçyiğit, “Pazartesi gününden itibaren Belediye Başkanımız Sayın Abdurrahman Dursun’un takdiriyle birim müdürleri belli olmaya başladı. Ak Parti grubundaki meclis üyelerinin bazılarının bu atamalarla ilgili sayın başkana öneri, görüş ve düşüncelerini bildirdiğini biliyoruz. Bizde bu konu ile ilgili sayın başkana MHP grubu ve teşkilatının düşüncelerini paylaştık. Liyakatlı, eğitimli kişilerin dikkate alınmasını istedik. Ancak ne hazindir ki yapılan atamalarda bizim düşüncelerimiz dikkate alınmadı. Bu konuyu buradaki bütün meclis üyelerinin vicdanlarına bırakıyoruz. Bundan sonra yapılacak atamalarında Sultangazi halkı adına takipçisi olacağız” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba