Eminhaber.Org
Ana Sayfa ÖZEL HABER, SİYASET 30 Ocak 2016

MHP Milletvekili Arzu Erdem’in O Konuşması Rekor Kırıyor

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Arzu Erdem’in TBMM’de yaptığı konuşma Ülkücü Camiada paylaşım rekoru kırıyor.

Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın görüşüldüğü TBMM’de MHP’nin verdiği önerge üzerine söz alan Milletvekili Arzu Erdem, yaptığı konuşmayla meclise damgasını vurdu. Erdem’in konuşması kısa süre içerisinde sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.

Mecliste yaptığı konuşmada eğitim müfredatında kullanılan kitap ve bu kitaplarda yer alan sorulara değinen MHP Milletvekili Arzu Erdem, “Size eğitim müfredatında kullanılan kitaplarda yer alan sorularla örnek vermek istiyorum. İlkokul birinci sınıf Hayat Bilgisi kitaplarında yer alan test sorusu: Yurdumuzu düşmanlardan kim kurtarmıştır çocuklar?

  1. A) Mustafa Kemal Atatürk
  2. B) Recep Tayyip Erdoğan
  3. C) Abdullah Gül

Yine, ilköğretim test kitabında yer alan test sorusu: Cumhuriyeti kim kurmuştur çocuklar?

Sorunun şıkları:

  1. A) Mustafa Kemal Atatürk
  2. B) Fatih Sultan Mehmet
  3. C) Recep Tayyip Erdoğan

Ve son olarak yine bir ilköğretim kitabından test sorusu: İlk Cumhurbaşkanımız kimdir?

  1. A) Süleyman Demirel
  2. B) İbrahim Tatlıses
  3. C) Mustafa Kemal Atatürk

Benim bu sorular karşısında söylenecek çok sözüm var, lakin “Sözün bittiği yer.” diyorum ve konuyu burada oturan her bir milletvekili arkadaşımın vicdanına bırakıyorum. Ve sözlerime, yurdumuzu düşmanlardan kurtaran, Cumhuriyetin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle son vermek istiyorum. ‘Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim. Türk birliğinin, bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile, gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk birliğine inanıyorum, onu görüyorum. Yarının tarihi, yeni fasıllarını Türk birliğiyle açacaktır. Dünya sükûnunu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türk’ün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak, güneş ne demek, ufuk ne demek, o zaman görülecek.’” Diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba