Eminhaber.Org

MHP Sultangazi Kent Ormanı ile ilgili yapılan düzenlemeye destek verdi

Sultangazi Kent Ormanları’na giriş, çıkışlarla ilgili yeni düzenleme getirildi. Sultangazi Belediyesi’nin aldığı karar doğrultusunda Hacı Bektaş-ı Veli ve Mimar Sinan Kent Ormanları’na 22.00’dan sonra araç girişi yapılamayacak. 23.00’a kadar açık olacak olan Sultangazi Kent Ormanları giriş ve çıkışları ile ilgili yapılan düzenlemeye Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Meclis Üyesi Yaşar Koçyiğit, destek verdi. CHP Grup Başkanvekili Mithat Çelik ise, yapılan düzenlemeyi doğru bulmadıklarını bir kez daha dile getirdi.

Sultangazi Belediye Meclisi Eylül ayı son oturumunda söz alan MHP Meclis Üyesi Yaşar Koçyiğit, “Kent Ormanlarına giriş-çıkış saatlerinde yapılan düzenlemeyi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olarak destekliyoruz” dedi.

CHP grubu adına söz alan Grup Başkanvekili Mithat Çelik, Pazartesi gerçekleşen meclis toplantısında Kent Ormanlarına giriş-çıkış saatlerinden yapılan düzenlemeyi doğru bulmadıklarını belirterek, “CHP grubu olarak istişare yapılarak bu düzenlemelerin hayata geçirilmesini talep etmiştik. Ancak belediye bu düzenlemeden vazgeçmemiştir. Bu konuyla ilgili çok sayıda şikayet telefonu aldık. Vatandaşlarımız İstanbul gibi bir yerde bir ormana girişin yasaklanmasını anlamadıklarını dile getirdiler. Şimdiki belediye yönetimiz ‘temizlik’ kılıfına sokarak, böyle bir düzenlemeye gittiğini söylemektedir. Ancak halkımız böyle bir düzenlemeyi istemektedir. ‘Ben yaptım’ anlayışı doğru değildir. Sultangazi’de sizlere oy veren yüzde 58 var ise, yüzde 42’de size oy vermemiştir. Demokrasi yönetenler için değil, yönetilenler içindir. Sizler orada hiç kimseyi dinlemeden aldığınız bu kararla şimdiden belediye birimleriyle insanları karşı karşıya getirdiniz. Bu tavrınızdan ve uygulamanızdan vazgeçin. Ortak akılla bu sorun çözülsün. Bugüne kadar burası böyle bir yasakla karşılaşmadı” dedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba