Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Ekim 2015

MHP’den Açıklama

MHP’den Açıklama
Ali Baba Halı Yıkama

“Nevzat Yılmaz hiçbir zaman MHP’de görev yapmamıştır ve hiçbir zaman MHP Kanaat önderi olmamıştır” bu sözler MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel’e ait.

 

Ak Parti’nin açıkladığı listede MHP’den partilerine katılan isimlere yer verilmişti. Sultangazispor Onursal Başkanı Nevzat Yılmaz, listede aynı zaman MHP kanaat önderi olarak belirtilmişti.

 

MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel yayımladığı basın açıklamasında Ak Parti’nin toplu yanıltarak algı oluşturmaya çalıştığını söyledi.

 

Özel açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 

“AKP Sultangazi’de son günlerde halkımızı, toplumumuzu maalesef yanıltarak algı oluşturmaktadır. AKP yaptığı şovla partimizden birçok dava arkadaşımızın kendi partilerine katıldıklarını beyan etti. AKP’nin açıkladığı ve MHP kanaat önderi olarak duyurduğu Nevzat Yılmaz, partimizde hiçbir zaman görev almamıştır. Görev almayan bu kişiyi MHP Kanaat önderi olarak kamuoyuna tanıtmaları, 1 Kasım’da AKP’nin çöküşünün habercisidir. Sayın halkımız Nevzat Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi’nin hiçbir zaman kanaat önderi olmamıştır.

 

Algı oluşturmaya çalışan AKP, açıkladığı listede Cebeci Köyü MHP Temsilcisi Maksut Yavuz’un da katıldığını yaptığı yanıltma operasyonunda açıklamıştır. Sayın halkımız Milliyetçi Hareket Partisi’nin Cebeci Köyü’nde temsilciliği olmadığı gibi temsilcisi de yoktur. Maksut Yavuz bu sabah bizleri ziyaret ederek kendisinin AKP’ye katılmadığını ve listede adının yazılmasından bilgisinin olmadığını bizlere söylemiştir. Yine MHP delegesi olarak listede adı geçen kişinin ise partimizde kesinlikle bir delegeliği söz konusu olmamıştır. Diğer siyasi partilerden geçtiği iddia edilen ve bir çoğunun haberinin bile olmadığı bu kamuoyunu aldatma ve yanıltma operasyonunun sonucu fiyaskodur.

 

Ne kadar yalan yanlış işler yapılarak insanlarımızı kutuplaştırıp ayrıştırma yoluna gidilse de halkımız herşeyi sağduyu içerisinde izliyor ve AKP’nin bu aldatmaca yalanlarına inanmıyor. Bizler siyasetin dürüst ve ahlaklı yapılmasından tarafız. Yoksa kimsenin hür iradesine ipotek koymak da haddimize değil. AKP kamuoyunu ve halkımızı aldatarak siyasi şov yapmıştır. Buradan Ömer Yılmaz’a sesleniyoruz, kişisel egoları için insanları kullanmaktan vazgeç. Geçmişte oduncu  oldun bugün aklanıp paklanıyorsun. Hiç bir şekilde Milliyetçi Hareket Partisi’ni emellerine alet etme. Buna hakkın yok. Bu hareket kimsenin şahsi çıkarları için basamak olacak hareket değildir.”

Tasarım | Enba