Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 13 Nisan 2017

MHP’den Referandum Öncesi Birlik ve Beraberlik Gecesi

Sultangazililer, 16 Nisan Referandumu öncesi Birlik ve Beraberlik Gecesi’nde bir araya geldi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sultangazi İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği ‘Birlik ve beraberlik gecesi’nde Sultangazi tek yürek oldu. Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda gerçekleşen programa yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

16 Nisan halk oylamasına üç gün kala Milliyetçi Hareket Partisi Sultangazi İlçe Teşkilatı, ‘Birlik ve beraberlik gecesi’ düzenledi. Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Sarayı’nda gerçekleşen programa; MHP Milletvekili Arzu Erdem ve Celal Ada, MHP İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, muhtarlar, STK temsilcileri ve partililer katıldı.
mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9878
Programın açılış konuşmasını yapan MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, “16 Nisan’da inanıyoruz ki Sultangazililer devlet için ‘evet’, millet için ‘evet’, Cumhuriyet için ‘evet’, Türklüğün bekası için ‘evet’, Türkiye için ‘evet’ diyecektir.” Dedi.  Hangi siyasi görüşten olursa olsun Ay yıldızlı bayrağın altında yaşamaktan gurur duyan, birlik ve beraberlikten yana olan, millet ve devlet bekasını düşünen herkesi ‘evet’ oyu kullanmaya davet eden Özel, “Biz başkanlığa değil, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ‘evet diyoruz. Biz Türkiye’nin diriliş ve toparlanmasına ‘evet’ diyoruz. Biz Türk ve Türkiye düşmanlarının bozgunu için ‘evet’ diyoruz.” Diye konuştu.

MHP’nin düzenlediği ‘Birlik ve beraberlik gecesi’ programına katılan Belediye Başkanı Cahit Altunay salondaki kalabalığa dikkat çekerek, “Biz bu salonda çok ‘evet’ toplantıları yaptık. Ama bu anlamlı gecede bu salonu dolduran MHP gönüldaşlarını tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı. Konuşması sık sık salondakilerin alkışlarıyla kesilen Başkan Cahit Altunay,  15 Temmuz darbe girişimi ve Türkiye’nin zor günlerinde MHP lideri Devlet Bahçeli’nin her zaman devletin ve milletin yanında yer aldığını ve güçlü bir duruş sergilediğini söyledi.

Gecede yaptığı konuşmada; neden ‘Evet’ dediklerini ve sürecin bu noktaya nasıl geldiğini anlatan MHP İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, “Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne geçmişe baktığınız zaman Cumhurbaşkanları ile Başbakanlar hiç anlaşamamıştır. Mustafa Kemal Atatürk İnönü ile anlaşamamıştır. Evren Özal ile, Çiller Süleyman Demirel ile, Abdullah Gül Sezer ile, Davutoğlu Erdoğan ile anlaşamamıştır. Tartışmalarla yürüyen sistem hep tıkanmıştır. Bunun son bulması gerekmektedir. Biz Adalet ve Kalkınma Partisi’nin var olması, büyümesi adına değil terör örgütleriyle, dış ülkelerle mücadele eden ülkemizin kalkınması için mücadele veriyoruz.  Şu bilinmelidir ki, vatana ihanet olan bir yerde Milliyetçi Hareket Partisi’nin imzası olmaz” diye konuştu.
mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9868 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9869 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9872 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9873 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9874 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9875 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9877 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9880 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9881 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9886 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9902 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9917 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9918 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesi_DSC9920 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesiC9PHAPhXsAcq4jd mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesiIMG_3904 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesiIMG_3905 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesiIMG_3906 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesiIMG_3908 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesiIMG_3909 mhp-sultangazi-birlik-beraberlik-gecesiIMG_3910

Yorumlar

Tasarım | Enba