Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 29 Kasım 2016

MHP’li Arzu Erdem Merkez Habibler Mahallesi’nin Tapu Sorununu Meclise Taşıyacak

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, uzun süredir tapu sorunuyla gündemde olan Sultangazi Merkez Habibler Mahallesini ziyaret etti. Erdem, Sultangazi ilçesi Merkez Habibler Derneği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinde görüştüğü Merkez Habipler sakinlerine destek sözü verdi.

Merkez Habibler mahallesini de kapsayan yaklaşık 48 Milyon metrekarelik bir alanın, adı sanı duyulmayan bir 12 paşasının torunları tarafından mahkeme yoluyla sahiplenilmesi ve bu alanın kapsadığı bölgede yaşayan insanların mağduriyetlerini daha evvel defalarca gündeme taşımıştık.

Bu alan içerisinde bulunan Merkez Habibler Mahallesi sakinleri 2015 yılında bir araya gelerek haklarını savunmak için dernek kurmuşlardı. Mahallenin yaklaşık 40 yıllık bir mazisi olduğunu, mahallede kamu kurumlarının yanı sıra mezarlık bulunduğunu, mezarlılara tapu verildiğini ancak yaşayanlara tapu verilmediğini yaptığımız haberlerde işleyerek, özellikle muhalefet partilerinin dikkatini bu noktaya çekmiştik.

Son olarak MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel ve teşkilatının davetiyle Merkez Habibler Mahallesini ziyaret etti. Erdem, burada dernek yönetimi ve mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyerek, konuyla ilgili TBMM’ye önerge vereceğini ve konunun takipçisi olacağını söyledi. Mahalleyi de kapsayan alanı hak iddiasıyla mahkemeye veren ve kimsenin tanımadığı “Paşa torunları”nın ve mahkeme başkanının FETÖ davası kapsamında görevinden alınmasının ilginç olduğunu belirten Erdem, “Ülkemizde özellikle son yıllarda her alanda ilginç gelişmeler oluyor. Bu paşa torunlarının kim olduklarını, bu alan üzerinde hak iddia etmek için nasıl bir dayanak gösterdiklerini, mahkeme başkanının böyle bir davayı hangi mantık çerçevesinde kabul ettiğini, daha sonra FETÖ davası kapsamında gözaltına alınmasının bu davayla bir ilintisi olup olmadığını içeren bir önergeyi ben Meclise sunacağım. Bu konunun takipçisi olacağım.

CyM3snCXgAAManU

Sizin haklarınız için ben ve partim elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız. Ancak sizden de artık ülkenin kaderini ilgilendiren konularda daha dikkatli davranmanızı istiyorum.  Bize oy verin demiyorum ama lütfen ülkeyi yönetenleri seçmek için sandığa gittiğinizde bütün bu gerçeklikleri göz önünde bulundurun.” Dedi.

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem tapu sorunu yaşanan her yerde rantın yaşandığını belirterek, “Merkez Habibler Mahallesi’nin de bir rant yeri olduğunu görüyorum. Maalesef ülkemizde kentsel dönüşüm ranta dayalı bir sistem haline getirilmiş” ifadelerini kullandı.

Kendisinin ne geçmişinden, ne geleceğinden, nede AKP’den korkmadığını da söyleyen Erdem, Merkez Habibler Mahallesi sakinlerinin de haklı davalarında korkmadan mücadelelerine devam etmesini istedi.

CyM3snFWEAAL6HO

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba