Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 13 Şubat 2018

MHP’nin 2019 Adayı Ayhan Aras mı?

2019 seçim yılı için hareketlilik şimdiden başladı.

MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday göstermeyeceklerini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceklerini açıklamıştı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ak Parti ile ittifak yapıp Erdoğan’ı destekleme kararı alan MHP, mahalli seçimlerde belediye başkan adayı çıkaracak.

2019 seçim yılı için MHP Sultangazi İlçe Teşkilatı’nda şimdiden bir hareketlilik başladı. MHP Sultangazi İlçe Teşkilatı, “Sultangazi’yi Sultangazililere yönettireceğiz” sloganıyla 2019 yerel seçim hazırlıklarına başladı.

MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, daha önce yapmış olduğu açıklamada; “Belediye başkan adayımız ve meclis üyesi adaylarımız Sultangazililerden oluşacak. Sultangazi dışında oturan hiçbir ismi aday göstermeyeceğiz. Biz Sultangazililerin Sultangazi’yi yönetmesinden yanayız. Sultangazi’yi Sultangazililere yönettireceğiz. Vatandaşlarımız da teveccüh gösterip yerelde bizleri iktidara taşırsa, başkanlık koltuğunda ve meclis sıralarında kendi içlerinden kardeşleri olacak” ifadelerini kullanmış ve Sultangazili seçmenin karşısına iddialı bir isimle çıkmayı hedeflediklerini dile getirmişti.

MHP kulislerinde konuşulan o iddialı isim ise; MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Aras

Sultangazili iş adamı Ayhan Aras’ın 2019 yerel seçimlerinde MHP Belediye Başkan adayı olarak seçmenin karşısına çıkacağı konuşulurken, Aras’ın da nabız yokladığı ifade ediliyor.

Uzun yıllardır MHP’de aktif siyaset içerisinde yer alan ve şu anda MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi göreviyle aktif siyaset hayatını sürdüren Ayhan Aras’ın Mart ayında da adaylığını açıklayacağı konuşuluyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba