Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Mayıs 2018

MHP’nin İftarına Yoğun Katılım

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sultangazi İlçe Teşkilatı’nın Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde düzenlediği geleneksel iftar yemeği yoğun ilgi gördü.

MHP Sultangazi İlçe Teşkilatı’nın geleneksel hale getirdiği “iftar yemeği”, bu yıl Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Katılımın yoğun olduğu iftar yemeğine MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Celal Adan baştan olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. İftar programında MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, Belediye Başkanı Cahit Altunay ile birlikte davetlileri kapıda karşılayarak tek tek ilgilendi.

Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi binasına asılan dev Türk Bayrağı, MHP bayrağı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Devlet Diz Çökmez” sözlerini içeren pankart davetlilerden tam not aldı.  

Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan programda davetliler ezanın okunmasıyla birlikte dualar edip oruçlarını açtı. Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı programın açılış konuşmasını ev sahibi MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel yaptı. Konuşmasında 24 Haziran’ın önemine değinen Başkan Yusuf Özel, iftar programına katılan tüm davetlilere teşekkür etti.  Partisinin Sultangazi’deki seçim çalışmalarına da değinen Özel, 24 Haziran’da şer odaklarını sandığa gömeceklerini ifade etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Celal Adan tüm vatandaşların Ramazan Ayını tebrik ederek, “Cumhur İttifakının neden kurulduğunu şu sözlerle açıkladı;

“15 Temmuz’da Türk milletinin birliğine, kardeşliğine, Türk devletinin varlığına kast edilmeye çalışılan bir olayla karşılaştık. O gün beni saat 22.00 sıralarında İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu aradı ve ; ‘”MHP Genel Başkanından bir mesaj beklediklerini” söyledi. Bu görüşmeden sonra telefonla sayın genel başkanımızı arayarak bir kalkışmanın olduğunu belirterek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile aramızda geçen telefon görüşmesini kendisine ilettim. Kendisi, ‘Biz Allah’a sığınarak, millet iradesinin yanında olduğumuzu ilk biz açıkladık’ dedi.

Daha önceleri bu milletin yine demokrasisine, millet iradesine düşman olanları karşı genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli 367 şartını ayakları altına aldı ve Ak Partili Abdullah Gül’e Cumhurbaşkanlığının önünü açtı.

MHP ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli bugüne kadar hep milletinin yanında durdur, durmaya da devam edecek. Vatandaşlarımız da 24 Haziran’da milletinin yanında duran MHP’nin yanında duracaklarını, destekleyeceklerini belirtmektedirler.

Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına destek vererek, MHP’ye de mecliste güçlü bir denetimi kurabilmesi için vatandaşlarımızdan oy istiyoruz.

Cumhur ittifakı tesadüfen kurulmuş bir ittifak değildir. Yanı başımızda ABD, PKK’ya binlerce silah gönderirken, diğer tarafta 15 Temmuz’da bizim geleneklerimizde olmayan polisin askeri, askerin polisi vurduğu, vatandaşı vatandaşa kırdırtmak noktasında bir iradenin ön plana çıktığı, doğu ve güney Anadolu bölgesinde demokrasi nutukları atarak hendeklerin kazılıp, bu milletin merhametine, kardeşliğine, evladına kurşun sıkılmaya hazırlık yapıldığı bir dönemde elbette bir ittifak doğacaktı. Bu ittifak milliyetçi-muhafazakar ittifaktır. Bu ittifak Türk devletini kuran ittifaktır. Bu ittifak 15 Temmuz’da doğdu. Her günden daha fazla birliğe, her günden daha fazla beraberliğe ihtiyacımız var.

Almanya’da, Fransa’da PKK terör örgütü miting yaparken, Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet başkanına, bakanlarına orada toplantı izni vermiyorlar. Bu ülkelerin tavrına karşı MHP ne yapacaktı? FETÖ’ün kahpeliğine karşı MHP ne yapacaktı? 4 bin tır PKK’ya silah giderken MHP ne yapacaktı? Başçavuşun generali vurduğu, askerin polisi vurduğu o geceyi kontrollü darbe diye yorumlayan aklını kaybetmiş ana muhalefet partisiyle nereye gidecektik biz?

İşte MHP millet iradesinin yanında durmuş, memleketin menfaati yararına durmuş bir irade ortaya koymuştur. Dolayısıyla Allah bir diyen, milletimiz bölünmez diyen bir irade Cumhur İttifakında bir araya gelmiştir. Ve bu cumhur ittifakı millet aklı olarak ortaya çıktı. Bizimle Ak Parti arasına hiç kimse giremez. MHP ile Ak Parti’nin kurduğu beraberlik Türkiye’de örnek bir beraberliktir. Çünkü bu ittifak bir menfaat ittifakı değildir. 24 Haziran’da milletin birliğine karşı çıkanları hep birlikte sandığa gömelim. Ve cumhur ittifakını çok büyük bir ittifakla 24 Haziran’da zafere kavuşturalım”
Yorumlar

Tasarım | Enba