Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 5 Nisan 2017

Milleti küçümsemek, ötekileştirmek kimsenin haddi değildir

Sultangazi Belediye Meclisi Nisan ayı 2. Birleşiminde gündem dışı söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Av. Ahmet Ali Sukas, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un 'evet' oyu vereceklerle ilgili sözlerine tepki gösterdi.

CHP Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Av. Ahmet Ali Sukas, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un katıldığı bir televizyon programında yaptığı, hakkında soruşturma başlatılmasına da neden olan açıklamayı eleştirerek, “Milleti küçümsemek, ötekileştirmek kimsenin haddi değildir.” Dedi.

Sultangazi Belediye Meclisi Nisan ayı 2. Birleşiminde gündem dışı söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Av. Ahmet Ali Sukas, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’un ‘evet’ oyu vereceklerle ilgili sözlerine tepki gösterdi. CHP’li Bozkurt’un ‘Evet çıksa bile yine Samsun’dan çıkarız ve sizi İzmir’den denize dökeriz’ cümlesinin kabul edilemez olduğunu söyleyen CHP Meclis Üyesi Ahmet Ali Sukas, “Kamuoyunda çok tartışılan bir konu vardı. Maalesef bu konuyu tartışılmaya sevk eden Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekiliydi. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunu söyleyen Mustafa Kemal’in CHP’sinde bu tür bir tavrı kabul etmek mümkün değildir. Bu tavır doğru değildir. Bu tavrı CHP Grubu olarak kabul etmiyoruz. Milleti küçümsemek, ötekileştirmek kimsenin haddi değildir.” Diye konuştu.

Ak Parti Grup Sözcüsü Mustafa Demir, CHP Grubu adına bu açıklamayı yapan Ahmet Ali Sukas’a teşekkür etti.

Yeniden söz alan CHP Meclis Üyesi Av. Ahmet Ali Sukas, “Evet diyenleri denize dökeriz diyen tavrın yanlış olduğunu kim olursa olsun kabul etmemiz lazım. Aynı zamanda daha önceden de yine hayır diyenlere yöneltilen terörist tavrını da kabul etmediğimizi, böyle söylemlerde bulunanları da kınadığımızı da burada belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Tasarım | Enba