Eminhaber.Org
Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, GAZİOSMANPAŞA, MANŞETLER, REKLAMLAR, SİYASET, SULTANGAZİ 12 Şubat 2015

Milletvekili Aday Adayı Akbaşoğlu Civan’ı Ziyaret Etti

7 Haziran 2015 Milletvekilliği seçiminde aday adayı  olmak için Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Ak Parti İstanbul 2.bölge Milletvekili aday adayı olmak için müracaatta  bulunacağını  ifade etti.

 

Ak Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adaylığını düşünen Akbaşoğlu ilk ziyaretini Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatına yaptı.

 

Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar diledi. Aslen Çankırılı olan Akbaşoğlu, hemşehrisi Suzan Dağlar Civan’ın hizmetleri ile gurur duyduklarını da sözlerine ekledi.

IMG_7461

Yaklaşık 1 saat süren ziyarette, Milletvekilliği adaylık sürecinde Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan’dan destek isteyen Akbaşoğlu, Yeniden Büyük Türkiye’nin ve Yeni  Bir  Adil Dünya’nın Kurulmasına  katkı  vermek  için bu hizmet kervanına katılmak istediğini belirtti.

 

AV. MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU KİMDİR?

Aslen Çankırılı olan Muhammet Emin Akbaşoğlu, 06.10.1968 ‘de İstanbul Gaziosmanpaşa’da doğdu.

 

Küçükköy İmam Hatip Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Akbaşoğlu, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi.

 

Gaziosmanpaşa MGV İlçe Başkanlığı, Ekonomi ve Sosyal Araştırmalar Merkezi ( ESAM) İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliği görevinde bulunan Muhammet Emin Akbaşoğlu, yerel ve genel seçimlerde sandık kurullarında ve Seçim Koordinasyon Merkezlerinde çeşitli kademelerde görev aldı.

IMG_7451

27 Mart 1994 seçimlerinden sonra Gaziosmanpaşa Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Müfettiş  olarak görev yapan Akbaşoğlu, 2003 yılından itibaren Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı; Hukuk Müşaviri ve 1. Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı.

 

2011 yılında Adli Tıp Kurumu Başkan Yardımcılığına atanan Akbaşoğlu, Yavuz Selim Vakfı İstanbul İl Yönetim Kurulu ve Cihannüma Derneği Danışma Kurulu üyesi olup Reyhan Dergisinin Editörlüğünü yapmaktadır.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesinde İnsan Hakları Hukukunda Yüksek Lisans yapan ve orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Akbaşoğlu, evli iki çocuk babasıdır.

cats

Yorumlar

Tasarım | Enba