Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİSPOR, ÜST MANŞET 18 Kasım 2016

Milli Futbolcunun Katılımıyla Malzeme Dağıtımı

Sultangazi Belediyesi, eski milli futbolcu Saffet Akyüz’ün katılımıyla gerçekleştirdiği törende 21 amatör spor kulübüne 180 bin TL’lik malzeme yardımında bulundu. Kariyerinde birçok başarıya imza atan eski milli futbolcu Saffet Akyüz’de amatör spor kulüplerine yapılan malzeme dağıtım törenine katılarak, genç sporcularla bilgi ve birikimlerini paylaştı.

Sultangazi Belediyesi Nikah ve Düğün Sarayı’nda düzenlenen törene İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Yıldız ve Sultangazispor Kulübü Başkanı Nevzat Yılmaz’ın yanı sıra 21 kulübün yöneticileri ve sporcuları katıldı. İçerisinde forma, tişört, penye, kaban, eşofman, kaleci forması, sağlık çantası, çorap, futbol topu, çeşitli spor dallarının raketleri, boks eldiveni, taekwando malzemeleri ve boks torbası gibi malzemelerin yer aldığı kutular belediye görevlileri tarafından kulüp yöneticilerine teslim edildi.

Amatör spor kulüpleri için düzenlenen malzeme dağıtım töreninde açıklamalarda bulunan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Bugün amatör spor kulüplerimize malzeme dağıtımında bulunacağız. Bu spor kulüplerinin yapmış olduğu güzel çalışmalar arazilerde yanlış yöne giden gençlerin spora kazandırılarak onların daha sağlıklı ve yanlış işlere bulaşmadan yetişmesine vesile oluyorlar. Yetişen her türlü sporcumuza sahip çıkmak ve onların ihtiyaçlarını gidermek sosyal belediyecilik açısından önem arz ediyor. Bu yüzden spor camiamıza hangi ihtiyaçları olursa olsun desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

15095078_929658987178089_1616369904983199611_n

Tören kapsamında Saffet Akyüz, futbolculuk yıllarında yaşadıklarını ve tecrübelerini amatör spor kulübü sporcularıyla paylaştı. Dağıtım töreni öncesinde Fenerbahçe – Galatasaray derbisiyle ilgili açıklamalarda da bulunan Saffet Akyüz, “Fenerbahçe bir çıkış halinde daha bir öz güvenli ve uzun yılladır kendi evinde mağlup olmuyor. Bence Galatasaray takımı oyunun temposunu ayarlayabilen bir takım, bu yüzden ben büyük bir ihtimalle beraberlik olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba