Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 18 Haziran 2018

Mobil Park Polisi göz açtırmıyor

Sultangazi’de Mobil Park Polisi, park ve bahçelerde uyuşturucu satıcılarına geçit vermiyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen Mobil Park Polisi parklarda güvenlik önlemi alarak, çocukların ve ailelerin huzur ve güven içerisinde parkları kullanmasını sağlıyor. Park ve bahçelerde uyuşturucuya geçit vermeyen Mobil Park ekipleri, önceki gün durumundan şüphelenerek durdurduğu Osman Ş.’nin üzerinde satışa hazır çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirdi.

Önceki gün saat 19.00’da Cebeci Mahallesi’nde bir park çevresinde Osman Ş.’nin şüpheli davranışları ve tedirginliği Mobil Park Polis ekiplerinin dikkatini çekti. Ekiplerin durdurduğu Osman Ş.’nin üzerinden satışa hazır 80 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Osman Ş. Mobil Park Polisi tarafından gözaltına alındı.

Öte yandan Mobil Park Polisi, son 1 ay içerisinde ilçenin çeşitli bölgelerinde bulunan park ve park çevresinde 17 uyuşturucu satıcısını kıskıvrak yakaladı.

Ayrıca, Asayiş Büro Amirliği bünyesinde kurulan Narkotik ekibi, uyuşturucu tacirlerine yönelik yürüttüğü çalışma kapsamında 2018 yılının ilk 5 ayında 310 operasyon yaptı. Yapılan operasyonlar neticesinde, 150’in üzerinde uyuşturucu satıcısı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MOBİL PARK POLİSİ İLE PARKLAR DAHA GÜVENLİ

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen uyuşturucuya yönelik çalışmalar konusunda hassas davrandıklarını belirterek, Asayiş Büro Amirliği bünyesi özel Narkotik ekibi kurduklarını söyledi. “Uyuşturucu ile mücadele konusunda tüm ekiplerimiz vicdani boyutunu düşünerek çalışmalarını yürütüyor.” Diyen İlçe Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen, Mobil Park Polisi ile de park ve bahçelerin güvenilir hale geldiğini açıkladı.

Yorumlar

Tasarım | Enba