Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, SİYASET 25 Mart 2018

Muhsin Başkan, Kabri Başında Anıldı

Muhsin Başkan, Kabri Başında Anıldı
Ali Baba Halı Yıkama

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi yakınında helikopterin düşmesi sonucu beraberindeki 5 kişiyle yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisinin (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının 9. yılında Taceddin Dergahı’ndaki mezarı başında anıldı.

BBP’nin Kurucu Genel  Başkanı Yazıcıoğlu, vefatının 9. yılında kabri başında dualarla anıldı. Anma törenine, Yazıcıoğlu’nun eşi Gülefer Yazıcıoğlu ve yakınlarının  yanı sıra, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Alperen Ocakları mensupları,  partililer,BBP Sultangazi İlçe Başkanı Nail Gün, BBP İstanbul 2. Bölge Başkanı Nail Gün ve sevenleri katıldı.

Destici, burada yaptığı konuşmada, “(Ben milletim uğruna adamışım  kendimi/ Bir doğrunun imanı bin eğriyi düzeltir/ Zulüm Azrail olsa hep Hakk’ı  tutacağım/ Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir) diyerek şehadete yürüyen şehit  Muhsin Başkanıma, onunla beraber hayatını kaybeden Erhan Üstündağ, Yüksel Yancı,  Murat Çetinkaya, İsmail Güneş, pilot Kaya İstektepe’ye Allah’tan rahmet  diliyorum.” dedi.

Destici, Yazıcıoğlu’nun Türkiye ve İslam coğrafyası için hayalleri  olduğunu ve onun izinde yürümeye devam ettiklerini söyledi.

Destici, şunları kaydetti:

“Muhsin Yazıcıoğlu bir hayal ile yola çıkmıştı. Onun hayali ‘Başı  açığıyla, başı kapalısıyla, Doğulusuyla, Batılısıyla, Kürt’üyle, Türkmen’i,  Laz’ı, Çerkez’i, Boşnak’ı bu ülkede doğduğu yerde doysun, alnı ak, başı dik,  karnı tok bir şekilde yaşasın’dı. Yine onun bir hayali vardı; Adriyatik’ten Çin  Seddi’ne kaynaşmış ve birleşmiş bir Türk Birliği idi. Diğer bir hayali de Türk ve  İslam coğrafyasında zulümler bitsin, zulümler sona ersin, Türk ve İslam  coğrafyası huzur bulsun, barış bulsun, buradaki mezhebi, etnik ayrımcılıklar son  bulsun ve İslam dünyası kalkınsın, Türk-İslam medeniyeti yeniden inşaa edilsin  istiyordu.”

Yazıcıoğlu’nun, darbelerin olmadığı bir Türkiye hayal ettiğini  belirten Destici, 1971 muhtırası, 1980 ve 28 Şubat darbelerine karşı direndiğini  ve karşı geldiğini söyledi.

Destici, “Muhsin Yazıcıoğlu, bu sistemin değişmesini istiyordu. ‘Biz A  partisinin, B partisinin, C partisinin alternatifi değiliz. Bu köhnemiş sistemin,  düzenin alternatifiyiz’ diyordu. Yazıcıoğlu, bu ülkede adalet tam olarak  sağlansın, hiç kimsenin hakkı yerde kalmasın istiyordu. Onun bütün sevdası Türk  milletiydi, vatanıydı.” dedi.

Yazıcıoğlu’nun hayalinden ve onun yürüdüğü ilkelerden ayrılmadan,  “büyük birlik” hayaliyle mücadeleye devam ettiklerini dile getiren Destici,  Nizam-ı Alem davasında yürümeyi sürdüreceklerini söyledi.

“Bunların hepsinin takipçisiyiz”

Destici, Yazıcıoğlu’nun, 5 kişiyle vefat ettiği helikopter kazasına  ilişkin ana davada takipsizlik kararı verildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Bunların hepsinin takipçisiyiz. Ben inanıyorum ve ümit ediyorum ki  inşallah en kısa zamanda ana soruşturma dosyasına, 15 Temmuz hain FETÖ  darbesinden önce verilen takipsizlik kararı kaldırılacak. Bütün bu soruşturmalar,  dosyalar birleştirilecek ve baştan itibaren tekraren soruşturularak, bu hadisede  bilerek hatası, yanlışı, ihmali, kusuru ve kastı olanlar mutlaka ama mutlaka  hukuk önüne mahkemeye çıkarılacak. Hem onlar hak ettikleri cezayı alacak hem de  bu süreç kesin olarak Allah’ın izniyle aydınlatılacaktır.”

Bugüne kadar zerre taviz vermeden ve hiçbir noktayı eksik bırakmadan  sürecin takipçisi olduklarını vurgulayan Destici, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün  ve cumhuriyet başsavcılıklarının konuyla ilgili üstün gayret gösterdiklerini de  sözlerine ekledi.

Destici, Yazıcıoğlu’nun kabrine kırmızı-beyaz karanfiller bıraktı.  Alperen Ocaklarından gençler ve partililer tekbirler getirerek, dualarla  Yazıcıoğlu’nu andı.

Tasarım | Enba