Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 28 Aralık 2017

Muhtarın Talebi; Kaplıcalar

Cebeci Mahallesi’nin yorgun muhtarı kaplıcaya hasret kaldı. Kaplıca hasretini de sonlandırmak için Belediye Başkanı Cahit Altunay’a talepte bulundu. Bu talebini de başkanlığını yaptığı Sultangazi Muhtarlar Derneği üzerinden yaptı. Bundan habersiz olan diğer mahalle muhtarları ise adeta bir şok yaşadılar.

Muhtarların yaşadığı ‘kaplıca şoku’ Sultangazi Belediyesi’nde yaşandı.

Belediye Başkanı Cahit Altunay, 15 mahalle muhtarı ile bir araya geldi. 2017 yılında yapılan hizmet ve projelerin değerlendirildiği toplantıda, başkan Altunay mahallelerin sorunlarını ve muhtarların sorunlara yönelik taleplerini de dinlendi.

Sultangazi’nin 15 mahalle muhtarı, seçildikleri mahallelerin sorunlarını tek tek sıraladı. Toplantının sonlarına doğru tek hayali bir dönemde Meclis üyeliği yapmak olan Cebeci Mahalle Muhtarı Zeki Yıldız, tüm muhtarlar adına başkandan bir talepte bulundu. Sultangazi Muhtarlar Derneği başkanlığı görevini de yürüten muhtar Yıldız, ‘kaplıca’ talebinde bulundu. Yıldız, Başkan Altunay’a ‘Muhtarları kaplıcalara gönderseniz iyi olur’ talebi diğer muhtarlarda şaşkınlık yarattı.

Cebeci Mahalle Muhtarı ve Sultangazi Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Yıldız, hangi kaplıcalara gitmek istediklerini belirtmese de kısa bir şaşkınlık yaşayan diğer muhtarlardan bazıları, kendilerinin bilgisi dışında gelişen bu talebe olumsuz bakıyor.

Romatizma hastalığı, solunum, sindirim, şeker, kemik, solunum hastalıkları, kalp-damar tıkanıklığı gibi hastalıklara iyi gelen kaplıcalara hasret kalan Cebeci Mahalle Muhtarı Zeki Yıldız’ın hasreti sona erecek mi? onu da yakında öğreneceğiz.

Ancak, Yıldız’ın ‘kaplıca’ hasreti hüsranla da sona erebilir. Çünkü Belediye Başkanı Cahit Altunay muhtarları ‘kaplıcalar’ yerine Kudüs’e göndermek istiyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba