Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 11 Mart 2016

Muhtarsız Mahalle; İSMETPAŞA MAHALLESİ

Nüfus yoğunluğu bakımından (54.534 kişi) Sultangazi’nin 4. büyük mahallesi olan İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Tursun Çolak’ı yerel seçimlerden sonra gören var mı?
Muhtarsız Mahalle; İSMETPAŞA MAHALLESİ
Ali Baba Halı Yıkama

MUHTARLIK MAZBATASINI ALDI, SIRRA KADEM BASTI

5.Dönemdir İsmetpaşa Mahalle Muhtarlığına adaylığını koyan Dursun Çolak, 2014 yerel seçimlerini kazanarak muhtarlık görevine getirildi. Seçim kampanyalarında çok iddialı konuşan Çolak ne yazık ki seçimlerden sonra aniden ortadan kayboldu. Muhtarın yaşadığı bir sağlık sebebiyle ortalıkta görünmediğini söyleyen bazı mahalle sakinleri, mahalleye hizmet verecek yeni bir muhtar görmek istediklerini dile getiriyorlar. Mahalle sakinleri “Muhtar mazbatayı aldı sonra sırra kadem bastı” diyorlar. Mahallenin sahipsiz kaldığını iddia eden mahalle sakinleri, sorunlarını anlatacak bir makam bulamadıklarından yakınıyorlar.

PİLOT MAHALLE, UÇAMADI

İlçe kurulduğunda pilot bölge seçilen İsmetpaşa Mahallesi, kaymakamlık, belediye ve muhtarlığın koordineli çalışması sonucunda birçok sıkıntısı giderilmişti. Bu çalışma temposu ne yazık ki 2014 yerel seçimlerinden sonra geriledi. Devletin mahalledeki tek temsilcisi olan muhtarın sürekli olarak raporlu olması mahallede yaşanan sıkıntıların yetkili mercilere iletilmesi noktasında aksıyor. İlçenin ilk döneminde sokak ve kaldırımların yenilenmesi, elektrik kablolarının yer altına alınması ve mahalleye birçok hizmetin getirilmesi söz konusuyken, 2014 seçimlerinden sonra mahalle ilgili sorunlar neredeyse sahipsiz kaldı.

ORDU CADDESİNDEKİ ESNAF İSYAN ETTİ…

Son olarak mahallenin en önemli ulaşım ve ticaret merkezi olan Ordu Caddesinde İSKİ’nin bir çalışması oldu. Bazı noktalarda kazı yapan İSKİ, onardığı yerlerde yolu trafiğe kapattı. Sürücülerin ve yayaların yanı sıra esnafın da büyük zorluk yaşadığı bu çalışmanın hızlandırılarak bir an önce bitirilmesi tamamen İSKİ’nin taşeron şirketinin insafına bırakıldı. Trafiğin aksamasından ve mahallenin toz bulutuyla kaplanmasından rahatsız olan esnaflar, “bu konuyla ilgilenmesi gereken muhtar nerede?” diye sordular.

“BANA OY VERİN MAHALLE MUHTAR GÖRSÜN”

Yaşanan sıkıntılarla ilgili olarak muhtara ulaşamadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, “Seçim çalışmalarında çok iddialı konuşan muhtarımızı seçimlerden sonra makamında görme şerefine nail olamadık. Seçim sonrasında ilk haftalardan sonra hastalığını gerekçe göstererek görevinin başında olamadı. Fakat seçimlerde bana oy verin mahalle muhtar görsün şeklinde konuşan muhtarımızı nerede göreceğimizi bilemiyoruz.” dediler.

Tasarım | Enba