Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Kasım 2018

Mustafa Birinci: Söz veriyorum değişmeyeceğim!

Mustafa Birinci: Söz veriyorum değişmeyeceğim!
Ali Baba Halı Yıkama

 

Sultangazi Belediye Başkan aday adayı Mustafa Birinci, Medya FM’de Sevgi Nihan Akıncı’nın canlı yayın konuğu oldu. Belediye Başkanı Cahit Altunay ile çalışmaktan dolayı kendisini şanlı hissettiğini söyleyen Mustafa Birinci, canlı yayında projelerini de anlatma fırsatı buldu.

Medya FM’de Sevgi Nihan Akıncı’nın canlı yayın konuğu olan Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan aday adayı Mustafa Birinci, “Beni Sultangazi bilir” dedi.  Canlı yayında projelerine de değinen Mustafa Birinci, “Ekip olmadan siz belediyeyi yönetmezsiniz. Çok ciddi bir ekip oluşturdum. Üniversiteden hocalar, sosyologlar ve psikologlardan oluşan 10 kişilik teknik kadrom var. İnşallah ekibimle birlikte halkımın karşısında olacağım. Halkımız bana günesin, ben çok kararlıyım bu konuda. Hiçbir şekilde bizlere güvenen insanlarımızın yüzlerini kara çıkarmayacağım. Sokağa çıktıklarında savundukları insanların arkasında dimdik duracaklarını buradan belirtmek istiyorum. Ben kamuoyunda efsane vali olarak bilinen rahmetli valimiz Recep Yazıcıoğlu’nu kendime örnek almış olan ve ondan ilham alan biriyim” dedi.

Mevcut siyasi ve bürokratik bir yapıya karşı bir duruşunun olduğunu dile getiren Mustafa Birinci, “Sürekli Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir oligarşiden bahsediyor. Biz bu bürokratik oligarşiyi yıkmak için varız. Benimde siyasete atılmamdaki en büyük neden budur. Vatandaşla beraber yönetmek, onun rızası olmadan, onun düşüncesi alınmadan her hangi bir proje yapmamak. Biz projelerimizi bu düşünce içerisinde hazırlayacağız. Sultangazi’de zengin, fakir, din, mezhep ayırımı bugüne kadar yapmadık, bugünden sonra yapmayız. Bizim en büyük özelliğimiz de budur. Bize yakışan da budur.  Gazi Mahallesi’de beni iyi bilir, İsmetpaşa Mahallesi iyi bilir. Malkoçoğlu Mahallesi’de beni iyi tanır. Biz vatandaşlarımızla beraber Sultangazi’yi yöneteceğiz” diye konuştu.

Alibeyköy Barajı’nda yer alan Mimar Sinan’ın şaheseri olan Mağlova Kemeri’ni turizme kazandıracaklarını ifade eden Ak Parti Sultangazi Belediye Başkan aday adayı Mustafa Birinci, belediye başkanı seçilmesi halinde hiç değişmeyeceğinin sözünü verdi.

Tasarım | Enba