Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 7 Kasım 2018

Mustafa Birinci Sultangazi’ye Talip

Mustafa Birinci Sultangazi’ye Talip
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci, yarın görevinden istifa edip Belediye Başkan aday adaylığı müracaatında bulunacak. Birinci’nin yanı sıra Sultangazi Belediyesi Meclis 1.Başkanvekili av. Hacı Orhan, Seyit Ateş ve Soner Ekici’nin de belediye başkanlığı aday adaylığı müracaatında bulunması bekleniyor.

AK Parti’de 31 Mart 2019 yerel Yönetim Seçimleri için belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri için aday adaylık süreci 5 Kasım Pazartesi günü başladı. Aday adaylık sürecinin başlamasıyla birlikte gözler Ak Parti’ye çevrildi. Emin Haber’in kulislerden edindiği bilgilere göre, Sultangazi Belediye Başkan Yarımcısı Mustafa Birinci, yarın görevinden istifa ederek aday adaylığı başvurusunda bulunacak.

Sultangazi Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurusu yapacak olan Birinci’nin yanı sıra Sultangazi Belediyesi Meclis 1. Başkanvekili Hacı Orhan, Seyit Ateş ve Gaziosmanpaşa eski Belediye Başkan Yardımcısı Soner Ekici’nin de belediye başkan aday adaylığı müracaatında bulunması bekleniyor.

MUSTAFA BİRİNCİ KİMDİR?

1968 yılında Trabzon’da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. 1989 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Sebahattin Zaim Üniversitesinde Yüksek Lisans yaptı.(Kentsel Dönüşüm Ve Çevresel Etkileri).1996 yılında Gaziosmapaşa Belediyesinde memuriyete başladı. Sırasıyla Zabıta Müdür Yardımcısı, Yapı Kontrol Müdür Yardımcısı ve Yapı Kontrol Müdürü olarak görev yaptı.1998-2007 yılları arasında Memursen Konfederasyon’una bağlı Bembirsen Sendikası 5 Nolu Şube Başkanlığında; Şube Başkanı ,Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali Sekreter olarak görev yaptı.Geçmişte Trabzon Of Çataldere Köyü Kültür Ve Yaşatma Derneğinde 4 yıl dernek başkanlığı yaptı.Şu an TDF (Trabzon Dernekler Federasyonu)’unda Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Aynı zamanda EYAD (Erdemli Yöneticiler Derneği)’inde Sosyal İşler Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.2009 yılında  Sultangazi İlçesinin kurulmasıyla Sultangazi Belediyesinde Teknik Başkan Yardımcısı olarak göreve getirildi. Halen görevine devam etmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Tasarım | Enba