Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, RÖPORTAJ, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Kasım 2014

Mustafa Günaydın Söz Verdi

Mustafa Günaydın Söz Verdi
Ali Baba Halı Yıkama

Ak Parti’de Suzan Dağlar Civan’ın adaylığının kesinleşmesinden sonra ilk defa Eminhaber’e konuşan Mustafa Günaydın, İstanbul’un ilk başörtülü kadın ilçe Başkan adayı olan Suzan Dağlar Civan’ın başarılı olacağına inandığını söyledi. Günaydın, “Suzan Dağlar Civan Sultangazi’de gerekli olan kardeşlik ortamını sağlayacaktır” dedi.

 

7 Aralık’ta 3. Olağan Kongresini yapacak olan Ak Parti Sultangazi İlçe Teşkilatı Suzan Dağlar Civan ile tek liste ile kongreye gidecek. Suzan Dağlar Civan’ın İlçe Başkan Adaylığı açıklandıktan sonra “İkinci liste çıkar mı?” yorumları yapıldı ve gözler 2012 yılında İlçe Başkanlığına aday olan  Mustafa Günaydın’a çevrildi. Eminhaber’e konuşan işadamı Mustafa Günaydın, Genel Merkez ve İstanbul İl Başkanlığının verdikleri karara saygı duyduklarını ve Suzan Dağlar Civan’a her türlü desteği vereceklerine dair söz verdi.

 

Günaydın konuşmasında şunları kaydetti;

 

“Suzan Dağlar Civan’ın İlçe Başkanlığına aday gösterilmesi haberini Eminhaber’de okuduğumda çok mutlu oldum ve kendisini arayarak tebrik ettim. İlçemizin sevilen, sayılan ve örnek gösterilen hanımefendilerin den olan İlçe Başkan adayımız Suzan Dağlar Civan’ın parti içerisinde ki birlik ve beraberliği sağlayacağına inancım tamdır. Yine ilçemizde gerekli olan kardeşlik ortamını da sağlayacaktır. Suzan Dağlar Civan Sultangazi’ye çok ciddi katkılar sağlayacak ve 2015 Genel seçiminde de partimizin başarı çıtasını yükseltecektir.

 

Suzan Hanım Genel Merkezimiz ve İl başkanlığımızın adayıdır. Kendisi aynı zamanda ülkemizde Ak Parti iktidarı öncesi ezilen başörtülü kardeşlerimizi de temsil ediyor. Ben ve arkadaşlarım Suzan Hanımın başarılı olacağına inanıyoruz. Allah yar ve yardımcısı olsun” 

 

Suzan Dağlar Civan’ın Ak Parti İlçe Başkan adaylığının açıklanmasından sonra sosyal medya da yapılan olumsuz yorumlara da değinen Mustafa Günaydın, “Suzan Dağlar Civan tam bir Anadolu insanıdır. Suzan hanımı tanımayanların yapmış olduğu yapmış oldukları yorumları hayretler içerisinde okudum. Cinsiyet, Irk, din ve dil ayırımı yapanları anlamakta zorluk çekiyorum. Yıl 2014 ama üzülerek görüyoruz ki bu ayrışmaların bazı cahil beyinlerde devam ettiğini görüyoruz. İnanıyorum ki Suzan Hanımı tanısalardı o yorumları yapmazlardı. Yine o yorumları yapanlar Suzan Hanımı tanıdıkça destek verecek ve nasıl bir hata yaptıklarının farkına varacaklardır.” dedi.

 

Ak Parti İlçe Başkan adayı Suzan Dağlar Civan’ın güçlü bir yönetim oluşturacağını ve Sultangazi’yi layık olduğu yere taşıyacağına inandığını belirten Günaydın, “Bize düşen Suzan ablamıza elimizden geldiği kadar destek vermektir. Başarılı olması için şahsım ve arkadaşlarım adına söz veriyorum.” ifadelerini kullandı.

 

“Mustafa Günaydın bundan sonra ne yapacak?” sorusuna da İşadamı Günaydın, “Bizim Genel Merkez ve İstanbul İl Başkanlığımız ile görüşmelerimiz devam ediyor. İnşallah bizim için hayırlı bir karar vereceklerdir. Biz davamıza ve ülkemize hizmet etmek istiyoruz. Şayet bize görev verilirse genel merkezimizi mahcup etmemek için elimizden geleni yapacağız.” diye cevap verdi.

Tasarım | Enba