Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET 2 Ekim 2017

Mustafa Mican güven tazeledi

Eyüp’de gerçekleşen Büyük Birlik Partisi İstanbul İl Kongresi’nde mevcut Başkan Mustafa Mican güven tazeledi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) 2. Olağanüstü kongresi Eyüp Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Mustafa Mican güven tazeledi.

‘Geçmişten geleceğe, birlikte güçlü Türkiye’ sloganıyla gerçekleşen Büyük Birlik Partisi (BBP) 2. Olağanüstü kongresine genel başkan Mustafa Destici’de katıldı. Partisinin Eyüp Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan İstanbul 2. Olağanüstü il Kongresine katılan Destici, Türkiye’nin terörle mücadelede son dönemde kararlı adımlar attığını ve parti olarak bunu desteklerini anlattı.

“Bugün Türkiye terörün tüm unsurlarına karşı, hem dağdaki teröriste, hem ovadakine, hem belediyesine sızmışına, finans kaynaklarına ve bunların hepsine karşı topyekün ciddi ve kararlı mücadele veriyor. Bu mücadeleyi de doğru olduğu için sonuna kadar destekliyoruz ve yanında olduğumuzu bir kere daha buradan haykırıyoruz.” diyen Destici, ABD’nin terör örgütlerine verdiği desteği eleştirdi.

Mustafa Destici, “Amerikalılar sözde PKK’nın PYD’nin YPG’nin oluşturduğu kantonların her birinde onar bin tane terörist yetiştiriyor. Bunlara her türlü silahı veriyorlar, ordu haline getiriyorlar. DAEŞ’e IŞİD’e karşı bunları kullanacaklarmış. Niye Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Mehmetçikle yapmıyorsun da PKK, PYD, YPG ile yapıyorsun? Çünkü PKK’nın, PYD’nin kurucu babası Amerika.” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba