Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 18 Aralık 2015

Naci Memiş’ten mükemmel konuşma

Naci Memiş’ten mükemmel konuşma
Ali Baba Halı Yıkama

Araştırmacı-Yazar Naci Memiş Sultangazi Bayburtlular Derneği’nin düzenlediği sohbet programında hemşerileriyle bir araya geldi. Burada konuşan Memiş, “Bayburt’tan vatan haini ve Peygamber efendimizi inkar eden insan çıkmamıştır” dedi.

 

Sultangazi Bayburtlular Derneği, Cebeci Mahallesi’nde bulunan dernek binasında üyelerine yönelik “Bayburt ve İslam” konulu sohbet gerçekleştirdi. Programa Araştırmacı-Yazar Naci Memiş konuşmacı olarak katıldı. Dernek Başkanı Ercan Saymaz, Yönetim kurulu Üyeleri ve dernek üyelerinin katıldığı programda konuşan Naci Memiş, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’ndan dolayı ülke genelinde “orduya yardım” kampanyası düzenlendiğini, Başbakanlık istatistiklerine göre ise bu yardım kampanyasında Türkiye’de en fazla nişan yüzüğünün toplandığı yerin Bayburt olduğunu söyledi.

sultangazi-bayburtlular-derneği-naci-memiş-

Memiş konuşmasında; Bayburt’un ve Bayburtlunun Tarihteki yeri, İslamiyet’e geçişinin yanı sıra M.Ö Saka Türklerin Bayburt’ta yaşadığını, Yavuz Sultan Selim’in Bayburt’u Sancakbeyliği merkezi yaptığını,  Bağdat’ın kapısını Bayburtlu Genç Osman’ın açtığını, Türk Dünyasının 4 sütunu olarak, Bayburt, Ahlat, Kerkük ve Harput’un olduğunu, Peygamber sevgisi ve Bayburt Kültürü hakkında bilgiler sundu.

 

Araştırmacı Yazar Naci Memiş Peygamberimizi örnek almamızı, Peygamberimizin yolunu örnek almakla tüm sorunların ortadan kalkacağını, insanlığın huzur bulacağını, bu tür sohbetlerde bir araya gelmemizin peygamberimizin yanında yer aldığımızın ifadesi sayıldığını da anlattı.

Tasarım | Enba