Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 12 Mart 2019

Nail Gün: Vatanımız, bayrağımız, ezanımız için feda olmaya hazırız

İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yürüyüş yapan bir grup kişinin ezan okunurken ıslık çalarak bastırmaya çalışanlara karşı sert tepki gösterdi.

8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yürüyüş yapan bir grup kişinin ezan okunurken ıslık çalarak bastırmaya çalışanlara İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanlığı sert tepki gösterdi. Ayrıca Alperen Ocakları üyeleri Taksim’de yürüyüş düzenledi.

 “Taksim’de ezan okunurken 8 Mart Dünya Kadınlar gününü bahane ederek, bizim mukaddesatımıza ezanı şerife saygısızlık yapan güruha sesleniyorum” diyen İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanı Nail Gün, bilinçli ya da bilinçsizce yapılan ıslık eylemini nefretle ve şiddetle lanetlediğini söyledi.

Taksim’de Alperen Ocakları üyeleriyle birlikte basın açıklaması düzenleyen Gün, “1400 senedir İslam’ın gür sesi Allah’ın fermanı olan ezanımızın sesini kesmeye kimsenin gücü yetmedi, yetmezde. O güruh ve arkasındaki batılı şer odakları şunu iyi bilsinler ki; Müslüman Türk gençliği ve İstanbul Alperen Ocakları olarak vatanımız, bayrağımız, ezanımız için feda olmaya hazırız. Ezan İslam’ın, Müslüman Türk milletinin sesli bayrağıdır. Ezanımıza çirkeflik ve saygısızlık yapanların dilini kopartmasını, bayrağımıza uzanacak eli kırmasını iyi biliriz. Biz ezan ile dirilen namaz, vatan ve bayrak ile yaşayan Alperen Türk gençliğiyiz” dedi.

Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun “Kan dökmesini seven bir millet değiliz” sözlerini hatırlatarak basın açıklamasına devam eden İstanbul Alperen Ocakları İl Başkanı Nail Gün, “Lakin mevzu vatan ise, bayrak ise, ezan ise dünyanın şah damarını keseriz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Tasarım | Enba