Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 22 Nisan 2020

Nar Köyü Derneği’nden örnek davranış

Merkezi Sultangazi’de bulunan Niğde Nar Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Ramazan ayı öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hazırladığı gıda malzemelerini dağıtmaya başladı.

Başkanlığını Azmi Göktaş’ın yaptığı Niğde Nar Köyü Derneği, koronavirüs’ün ülkemize yayılmasından sonra elini taşın altına koyarak, ihtiyaç sahibi vatandaşların kapısını çaldı. Evde Kal çağrılarına uyarak dışarı çıkamayan ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü vatandaşların da bu süreçte yüzünü güldüren Nar Köyü Derneği, Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşları unutmadı.

Sultangazi ve ülke genelinde yaşanan olaylara duyarsız kalmayan Azmi Göktaş ve ekibi, kafasını kuma koyan dernekler arasında yer almadı. Dönemin yağcı ve şovcu bazı STK’ların aksine her zaman elini taşın altına koyan Nar Köyü Derneği, bir köy derneği olmasına rağmen sözde bazı il menşeli derneklerin yapamadığını yapıyor. İlçemizde bulunan bazı il menşeli derneklerin kayıplara karıştığı bu süreçte ihtiyaç sahiplerinin sıkıntılarına bir nebze de katkı sunan Nar Köyü Derneği, Ramazan ayı için de kollar sıvadı. Ramazan ayı öncesi hazırladığı yüzlerce gıda malzemelerini dağıtmaya başladı. Dernek başkanı Azmi Göktaş’da bizzat dağıtıma katılarak ihtiyaç sahibi vatandaşların kapısını çaldı. Ekonomik anlamda zor süreçler geçiren vatandaşlara yardım eli uzatan Nar Köyü Derneği, Ramazan öncesi 200 aileye içerisinde gıda malzemeleri bulunan yardım kolilerini dağıttı.

Sultangazi’deki tüm sivil toplum kuruluşlarını da yardım kampanyaları düzenlemeye davet eden Dernek Başkanı Azmi Göktaş, “Ülkece zor bir dönemden geçerken bizlerde elimizi taşın altına koymalıyız. Bu manada hazırladığımı Ramazan kolilerini Ramazan ayı öncesi ailelerimize ulaştırdık” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba