Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, RÖPORTAJ, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 8 Mart 2016

Narin Kardeşler ile İnşaat Sektörünü Konuştuk

Narin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Narin ve Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Narin ile Çakır Kahvaltı Salonunda inşaat sektörü ve ilçemizde inşaat anlamında yaşanan gelişmeleri değerlendirdik.
Narin Kardeşler ile İnşaat Sektörünü Konuştuk
Ali Baba Halı Yıkama

İlçemizin inşa sürecine çok önemli katkıları olan Narin İnşaat; hayata geçirdiği projelerle, Sultangazi’nin yaşamsal kalitesinin artmasının yanı sıra gayrimenkul ve yapısal değerinin artmasına önemli ölçüde katkılar sunmuştur.

Narin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Narin, Sultangazi ilçesinin konum olarak çok önemli bir noktada olduğunu ve önemin farkına varan girişimcilerin yatırımlarıyla ilçenin değerinin her geçen gün daha da arttığını belirtti. Nurettin narin ayrıca, inşaat sektörünün genel olarak yaşadığı değişimin yanı sıra, ilçemiz açısından sektörün nasıl bir değişim ve gelişim içerisinde olduğuna da değindi.

“SULTANGAZİ VE İNŞAAT SEKTÖRÜ”

Narin, “İlçemiz gerek arazi yapısıyla gerekse konum olarak İstanbul’un en değerli yerlerinden birisine sahip. İlçemizin geçmişten gelen bazı sorunları olabilir. Ancak özellikle 2008 yılında Sultangazi’nin ilçe olması ve ilçeyi idare eden idari ve mülki amirlerin vizyon olarak geniş bir bakış açısına sahip olması, ilçemizin gelişim hızını önemli ölçüde arttırmıştır.”

Nurettin Narin-Ayhan Narin_DSC4609

“İnşaat sektörü son dönemlerde hem teknolojinin gelişmesi, hem de sektörün bileşenlerinin sektörle ilgili olarak tecrübesinin ve bilgi birikiminin artması sonucu, daha kaliteli bir yapıya kavuşmuştur. Kalitenin artmasıyla birlikte sektöre yatırım da artmıştır.”

“Konsept projelerin artması, yapılan projelerde sosyal yaşam alanlarının da gelişmesi ve sektörü ileriye götürecek yeni projelerin her gün çoğalması aynı zamanda ‘mahalle arası’ olarak tanımladığımız projelerde de belli bir kalite artmasına neden olmuştur. Bu durum gayrimenkule yatırım yapan veya yıllarca çalışarak biriktirdiği parayla başını sokacak bir ev satın alacak insanlarımız açısından da çok değerli ve önemli bir gelişmedir.”

Narin İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Narin ise ilçemizin yaşadığı değişim ve ilçemizin gayrimenkul piyasasının önemli ipuçlarına değinerek, sektörü ve ilçemizi şöyle değerlendirdi.

Nurettin Narin-Ayhan Narin_DSC4611

“SULTANGAZİ ÇOK DEĞERLİ BİR İLÇE”

Ayhan Narin, “Her şeyden evvel belirtmek istediğim bir konu var; Sultangazi,  geniş ve kaliteli projeler hayata geçirmek anlamında çok değerli bir araziye sahip.. Komşu ilçeler, Gaziosmanpaşa, Esenler, Arnavutköy, Başakşehir ve Eyüp, ilçemize oranla bu kadar kaliteli işlenir bir arazi yapısına sahip değiller.”

“YENİ PROJELER İLÇEMİZE DAHA DA DEĞER KAZANDIRACAK”

“Yeni havalimanı, 3. Boğaz Köprüsü ve inşa edilmesi düşünülen Kanal İstanbul projesi ilçemizin çok yakına inşa edilen ve inşa edilecek projeler. Bütün bu projeler ilçenin arazi yapısının da uygunluğu düşünüldüğünde, Sultangazi’yi diğer ilçelerden ayıran çok önemli bir konuma yükseltiyor.”

Nurettin Narin-Ayhan Narin_DSC4616

“SULTANGAZİ ULAŞIMI EN KOLAY İLÇE”

İlçemizin ulaşım anlamında hiçbir eksiği yok. Raylı sistem yıllar evvel ilçemizin de içerisinde olduğu bir hatta inşa edildi. Yine yapımı devam eden yeni raylı taşımacılık projeleri kenti bu yeni projelere bağlarken, ilçemiz sınırları içerisinden geçiyor. Uluslar arası ulaşım yolları ilçemizin sınırları içerisinden geçiyor. TEM otoyolu ve 3. Köprü bağlantı yolları ilçemizin sınırları içersinden geçiyor. Dünyada bir yerin değer tespiti yapılırken, o yerin ulaşım durumu göz önünde bulundurulur. Yani o yere ulaşım var mı? Diye sorulur. Bizim ilçemize neredeyse bütün ulaşım kanallarına sahip bir ilçe.

“ÇARPIK YAPILAŞMANIN ANAHTARI, ‘KENTSEL DÖNÜŞÜM”

“Belki bu anlamda bizim için handikap olan tek konu, ilçemizin Gaziosmanpaşa döneminden gelen çarpık ve hesapsız yapılaşması. Ancak devletin ‘Kentsel Dönüşüm’ projesi bu anlamıyla bizim için bir kat daha değerli bir fırsat haline dönüştü. Kentsel dönüşüm; kentin gayrimenkul değerini arttıran, kenti daha modern bir yapıya kavuşturan, sosyal yaşam alanlarının inşa edilmesi için önemli bir fırsata dönüşen ve yaşanacak doğal felaketlerde can ve mal kaybının minimuma inmesine sebep olacak bir proje.”

Nurettin Narin-Ayhan Narin_DSC4620

“Ancak Sultangazi için kentsel dönüşüm aynı zamanda, ilçenin daha önceki belediyeler döneminde maruz kaldığı çarpık yapılaşmadan da kurtulma fırsatıdır. Hani bir söz vardır, ‘Tedbiri al, takdiri Alla’a bırak’ derler. Kentsel dönüşüm bizim tedbir almamız için çok önemli bir fırsat.”

“Kentsel dönüşüm şu anda ilçemizde biraz yavaş ilerliyor. Ancak inanıyorum ki, Sayın Belediye Başkanımız ve Devlet büyüklerimizin katkılarıyla hak ettiği değere ve öneme kavuşacaktır.  Ben yetkililerin ve müteahhit arkadaşların el ele vererek bu önemli projenin altından kalkacağına inanıyorum.”

“Son olarak Sultangazi’de gayrimenkul piyasasının henüz gerçek değerine ulaşmadığına inanıyorum. Hayata geçen ve geçecek olan projelerden sonra ilçemizin gayrimenkul piyasasının daha da artarak, gerçek değerine ulaşacağına inanıyorum”

EMİN HABER VE GÖZLEM GAZETESİ’NDE YAYINLANAN HABERLER KAYNAK GÖSTERİLSE DAHİ, KULLANILAMAZ…

Tasarım | Enba