Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, SİYASET 16 Ağustos 2018

Nestle Türkiye’den Emin Haber’e Açıklama: İsviçre merkezli küresel bir şirketiz

Yazarımız Bedriye Arık Çambel’in kaleme aldığı, “Kesinlikle ülkemizin bu zor günlerinde kullanmamamız gereken ürünler” başlıklı makalesine Nestle Türkiye’den cevap geldi.

Yazarımız Bedriye Arık Çambel, geçtiğimiz hafta gündemine ‘boykot’ kararını almış, ülkemizde ABD ve İsrail markalı birçok ürünün kullanılmaması yönünde tavsiyelerde bulunmuştu. Firma ve marka isimlerinin yer verildiği makalede Nestle , Erikli, Nesquik, Maggi ve Nestlé Pure Life bunlardan biri oldu.

Nestle Türkiye’den ise o dialara yazılı cevap geldi. Nestle ‘Biz Amerika markası değiliz’ diyerek İsviçre merkezli küresel bir şirket olduklarını açıkladılar.

NESTLE TÜRKİYE’DEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE;

“Bazı internet sitelerinde yer alan haberlerde şirketimizin ve markalarımızın Amerikan veya İsrail asıllı olduğu yönünde iddialar bulunmaktadır. Nestlé, merkezi İsviçre Vevey’de bulunan küresel bir şirket olup; en büyük hissedarı toplam şirket hisselerinin sadece yüzde 3’üne sahiptir. Nestlé firmasının, dolayısı ile Nescafé, Nesquik, Maggi, Erikli ve Nestlé Pure Life dahil olmak üzere herhangi bir markasının bir kişiye veya bir ülkeye ait olması söz konusu değildir.”

Yorumlar

Tasarım | Enba