Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 17 Ocak 2021

Nuh Hoca’nın Cenaze Töreniyle İlgili Detaylar Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde Erzincan’da kayalıklardan düşerek hayatını kaybeden Sultangazi Merkez Cami imamı Nuh Şahintürk’ün naaşı İstanbul’a getirildi. Cenazesi yarın saat 11.00’da yıllarca görev yaptığı Merkez Cami’de kılındıktan sonra Tekirdağ’ın Malkara ilçesine bağlı Ahi Evren Köyü’nde aile kabristanlığında defnedilecek. Nuh Şahintürk’ün son mesajı ise yürek burktu.

Yıllık izinde olan Merkez Cami İmamı Nuh Şahintürk, bir grup arkadaşı ile birlikte avlanmak için Erzincan’a gitti. İddiaya göre, av esnasında Şahintürk’ün dengesini kaybederek kayalıklardan düşerak hayatını kaybetti. Otopsi işlemlerinin ardından naaşı aile bireylerine teslim edildi. Nuh hocanın naaşı bugün İstanbul’a gelirken, cenaze töreni ile ilgili detaylar da belli oldu. Nu h Hoca yarın, uzun yıllardır görev yaptığı Merkez Cami’nde saat 11.00’da kılınacak cenaze namazının ardından Tekirdağ’a gönderilecek. Cenazesi Malkara ilçesine bağlı Ahi Evren köyü’nde defnedilecek.

Ölümüyle tüm Sultangazilileri yasa boğan Nuh hocanın son mesajı ise yürek yaktı. Ölümünden iki gün önce whatsapp’dan eski bir talebesine “İnşallah tez zamanda tekrar camimizin kubbesi altında sizlerle ve tüm cemaatimizle birlikte beraber ibadet ederiz” ifadeleriyle cevap veren Nuh hocanın bu mesajı yürek burktu.

Yorumlar

Tasarım | Enba