Eminhaber.Org
Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, Genel, ÖZEL HABER, ÜST MANŞET 5 Şubat 2020

Nurettin Karabayır; ‘Gençlerimizle Buluştuk, Dertleştik ve Fikirleştik’

Ali Baba Halı Yıkama

Arnavutköy’de eğitici pozisyonu kapsamında çeşitli çalışmalar yürüten Horasanlılar Derneği klasik dernekçilik anlayışından çıkarak pek çok faaliyete imzasını attı. Geçtiğimiz hafta kız, bu hafta ise erkek öğrencilere kahvaltı programı düzenleyen dernek yönetimi öğrencileri dinledi.

Tuğçe HUY: Emin HABER/ARNAVUTKÖY… 2009 yıllından bu yana Arnavutköy bölgesinde STK olarak görev yapan ve Nurettin Karabayır’ın başkanlığı döneminde bir yapılanma içerisine giren dernek, pek çok alanda pek çok faaliyet yürüterek Arnavutköylülerin teveccühünü kazandı. Geçtiğimiz günlerde üniversiteli öğrencilerle kahvaltı programı düzenleyen dernek yönetimi kızlarla ayrı, erkeklerle ayrı bir dizi toplantı gerçekleştirdi.

‘KISA SÜREDE ÇOK ŞEY BAŞARMIŞ OLMANIN GURUNUNU YAŞIYORUZ’

Kadın Komisyonu Başkanı Fatma Zehra Yıldırım, toplantıda Edebiyat alanından, sanat alanına çeşitli konuklarla konferans ve seminerleri yineleyeceklerini belirtti; “Kız ve erkek öğrencilerimize sağladığımız eğitim bursları, Kadınlara yönelik verilen eğitim seminerleri, Çocuk Gelişim Testleri düzenledik. Aynı zamanda manevi günlerde düzenlenen programlar ile eğitim, kültür, sanat, alanlarında yaptığımız farklı çalışmalardan dolayı bölgemizde kısa sürede çok şey başarmanın haklı gururunu yaşadık. Adım adım başarılarımızda derneğimizin her açıdan yapılanmasında; desteklerini ve farklı görüşlerini ileterek ve yapılanmamıza güç katan değerli eski başkanlarımız ve yeni başkanımız Nurettin Karabayır’a,  Kadın Komisyonu Başkanı olarak teşekkürü borç bilirim” dedi.

‘GELECEĞE UMUTLA BAKAN GEÇLERİMİZDEN ÇOK GÜZEL ŞEYLER BEKLİYORUZ’

Kahvaltı programının sonunda konuşma yapan Horasanlılar Dernek Başkanı Nurettin Karabayır, gençlere teşekkür ederek şunları söyledi; “Gençlerimizle buluşmak, dertleşmek ve güzel bir gelecek için fikirleşmek istedik. Bu amaçla geçtiğimiz hafta kız öğrencilerimizle, bu hafta da erkek öğrencilerimizle kahvaltıda bir araya gelip söyleşiler gerçekleştirdik. Birbirinden güzel fikirleri olan, geleceğe umutla bakan bu gençlikten çok güzel işler bekliyoruz ve bu amaçla onlarla vakit geçirmekte bizlere onur verdi. Katılım gösteren tüm gençlerimize ve dernek yöneticilerimize çok teşekkür ediyorum. Fikirleri olan, dertleri olan ve yarını düşlerken sadece kendini düşünmeyen insanların var olması en büyük zenginliğimizdir. İlerleyen süreçte güzel çalışmalarla tekrar birlikte olma umuduyla, gençlerimizin eğitim hayatlarında başarılar diliyorum”

molavitrin

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.