Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Temmuz 2021

Ocakta unutulan yemek paniğe neden oldu

Sultangazi’de bir evde ocakta unutulan yemekten çıkan dumanlar, mahalle sakinlerine korku ve panik yaşattı. İtfaiye ekipleri olaya kısa sürede müdahale ederek yangının büyümesini önleyerek, duman tahliyesi yaptı.

Yangın, Cebeci Mahallesi 2451 sokakta saat 12.30 sıralarında beş katlı binanın birinci katında meydana geldi. Ocakta unutulan yemekten dumanlar çıktığını mahalle sakinleri, evde bulunanları dışarı çıkarırken itfaiyeye haber verdi. İhbarı üzerine olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına kısa sürede müdahale ederek duman tahliyesi yaptı. Mahalle sakinleri korku ve panik yaşarken yangın sırasında dumandan etkilenen yaşlı kadına ambulansta müdahale edildi.

Yangına müdahalede bulunan esnaf Muhammet Hanefi Günaydın, “Mutfağın penceresinden duman çıktığını gördüm. Ağır bir koku geliyordu. Aileyi dışarı aldık. Hemen itfaiyeye haber verdik. İtfaiye ekipleri kısa sürede olay yerine geldi. İtfaiye erleri ile birlikte içeri girdik. Bu sırada bina içerisinde yerde 650 TL para gördüm. Yangına müdahaleden sonra kısa bir araştırma sonucu paranın sahibini bularak teslim ettik. Para bir başka bina sakinine aitti. Yangın sırasında panikle dışarı çıkarken düşürmüş” dedi.

Bir başka mahalle sakini Murat Şansaz ise, “Bacanağımın evi olur. Kendisi şehir dışında. Evde kiracı var. Ocakta unutulan yemekten dolayı ufak çaplı bir yangın çıkmış. Çok şükür can ve mal kaybı yok. İtfaiyenin müdahalesiyle yangın söndürüldü” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba