Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 25 Eylül 2019

Öğrenci bayıldı, bir velinin iddiası ortalığı karıştırdı! Milli Eğitim’den açıklama geldi

Sultangazi'de ilkokulda bir öğrencinin kantinden aldığı sandviçi yerken bayılması üzerine ortalığa atılan dedikodu kısa sürede yayıldı.
Öğrenci bayıldı, bir velinin iddiası ortalığı karıştırdı! Milli Eğitim’den açıklama geldi
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de ilkokulda bir öğrencinin kantinden aldığı sandviçi yerken bayılması üzerine ortalığa atılan dedikodu kısa sürede yayıldı. Epilepsi hastası olduğu belirtilen öğrencinin ekmekten çıkan uyuşturucu nedeniyle bayıldığını iddia eden kişi hakkında okul yönetimi suç duyurusunda bulundu.

Olay Sultangazi Eski Habipler Mahallesi’nde bulunan bir ilköğretim okulunda yaşandı. Öğrencilerden biri kantinden aldığı sandviçi yerken bayıldı.

VELİNİN İDDİASI ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Epilepsi hastası olduğu belirtilen öğrenci olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ancak bir velinin iddiası ortalığı karıştırdı. Bu kişi, çocuğun sandviçteki uyuşturucunun etkisiyle bayıldığını öne sürdü. Söylenti kısa sürede yayıldı.

OKUL YÖNETİMİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Polis okulda inceleme yaptı. Ancak iddianın yalan olduğu anlaşıldı. Sosyal medyada da yayılan iddia üzerine okul yönetimi, veli hakkında suç duyurusunda bulundu.

İlçe milli eğitim müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Okul kantinlerimiz okullarda kurmuş olduğumuz komisyonlarımız tarafından her ay denetlenmektedir. İlçe tarım müdürlüğümüz tarafından okul kantinlerimiz yılda iki defa denetlenmektedir. Okul kantinlerimizde Bakanlığımızın belirlediği ürünler dışında herhangi bir ürün satılmamaktadır. Olay tamamen asılsızca yapılan bir ihbardır” denildi.

molavitrin
Tasarım | Enba