Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET 27 Nisan 2018

Oğuzhan Çoban MHP’den aday oldu

Sultangazi Belediyesi’ndeki görevinden istifa eden Oğzuhan Çoban, MHP’den İstanbul Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. İstifasının ardından MHP Genel Merkezi’ne giderek, “Aday adaylığı” müracaatında bulunan Çoban, “Bizlerle aralarına mesafe koyan kravatlılardan değilim” dedi.

Uzun yıllardır Sultangazi Belediyesi’nde görev yapan Türk Yerel Hizmet Sen İstanbul Şube Başkan Yardımcısı ve Sultangazi Belediye Temsilcisi Oğuzhan Çoban, önceki gün 24 Haziran’da yapılacak seçimde milletvekili aday adaylığı için belediyedeki görevinden istifa etti.

MHP İstanbul 3. Bölgeden Milletvekili aday adaylığı müracaatında bulunan Oğzuhan Çoban yaptığı açıklamada, Teşkilatçılığın hamurundan geldiğini belirtti. Tepeden inme bir yerlere talip olmadığını da dille getiren Çoban, “Küçük yaşlardan beri bu mücadelenin içindeyim. Yeri geldi ocakta başkanlarıma çay verdim, yeri geldi afiş astım, yeri geldi başkanlık yaptım. Yani aslında sizin gibi sokaktan gelen, içinizden biriyim. Bizlerle aralarına mesafe koyan kravatlılardan değilim. Hayatın her alanına dokunabilen, koşturan mücadele verenlerdenim. İnsan, önce bir şeyleri hayal etmeli sonra o hayallere ulaşmak için çok çalışmalıdır. Milletvekili olurum veya olmam aynı kararlılıkla mücadelemize her zaman olduğu gibi, her alanda devam edeceğiz” dedi.

Ocakların ve partinin de desteğini esirgemeyeceği MHP İstanbul Milletvekili aday adayı Oğuzhan Çoban, dün Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Kazım Erdi Aktunç’u ziyaret etti. Ziyarette neden Milletvekilliğine talip olduğunu anlatan Çoban,  İl Başkanı Kazım Erdi Aktunç ile 24 Haziran’da yapılacak olan erken seçimi de konuştu.

OĞUZHAN ÇOBAN KİMDİR?

1985 yılında doğdu. İlkokulu

Ardahan/Hanak köyünde, Ortaokulu Ardahan Anadolu İmam Hatip Lisesinde okudu. Liseyi Hanak lisesinde tamamladıktan sonra Kafkas Üniversitesi İşletme Fakültesi, ardından İstanbul Arel Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı. 20 yıla yakındır Esenyurt’ta ikamet etmekte olup, 2005 ile 2008 yılları arasında Esenyurt’ta çeşitli okullarda vekil öğretmenlik yaptı. 2008 yılında askerliğini kısa dönem olarak tamamladı. 2006 ile 2009 yılları arasında Esenyurt Ülkü Ocaklarında teşkilat Başkanlığı yapan Oğuzhan ÇOBAN, 2008 yılında KPSS ile Pendik Belediyesine memur olarak atandı 2011 yılında Sultangazi Belediyesinde çalışmaya başladı ve seçimler nedeniyle görevinden 24/04/2018 tarihinde istifa etti.

Sırasıyla çalıştığı müdürlükler; Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ile son olarak Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünde görev yaptı, 2011 ile 2012 yılları arası Ardahan Hanak Avcılar Mahallesi Kültür ve Güzelleştirme Derneği Gençlik Kolları Başkanlığı ardından 2013-2014 yıllarında Ardahan Hanak Avcılar Mahallesi Derneğinde Dernek Başkanlığı yaptı. 3 yıl Sultangazi Belediyesinde Kamu-Sen Sendikasının İş yeri Temsilcisi olarak görev yaptı ardından Kasım 2017 tarihinde sendikanın 6. Olağan kongresinde İstanbul Şube yönetimine girerek Şube Başkan yardımcılığı görevini üstlendi.  Halen bu görevini sürdürmektedir bu görevlerinin yanı sıra birçok STK’larda bulunarak yönetim Kurullarında görev yaptı. Ülkücü Hareketin bulunduğu her platformda görevler üstlendi ve her seçimde sahada çalışmalar yaptı. Çoban, Esenyurt’ta Yeşilçam Kahve evi markası ile Cafe Resteurant işletmekte. Orta derecede İngilizce bilen Oğuzhan ÇOBAN evli ve Ülküm Asya isminde bir kız çoçuğu babasıdır.

Yorumlar

Tasarım | Enba