Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 10 Mart 2018

Okul önü kültürsüzleri

Okul önü kültürsüzleri
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi gelişiyor… Sultangazi değişiyor… Ancak bazı kendini bilmezlerin kültür düzeyi sabit kalmaya devam ediyor !..

Gelişen Dünya Düzeni içerisinde bir türlü kültür düzeyini yükseltmeyen tabiri caiz ise Cahil İnsanlar miniklerin sağlığını hiçe sayıyor. Sultangazi İbn-i Sina Anaokulu önüne tüm uyarılara rağmen çöp atan Kültürsüzler uyarı levhalarına dahi aldırış etmiyor.

CHP Sultangazi Belediyesi Meclis Üyesi Necdet Selvi konuyu Yerel Parlamento da gündeme taşıdı ve şunları söyledi ; “ Sultangazi ilçemizde İbn-i Sina Anaokulu öğrencilerinin bir süredir rahatsızlandığını duyduk. Konuyu araştırdığımızda ise bu rahatsızlıkların sebebinin okul duvarı dibine bırakılan çöpler olduğunu fark ettik. Velilerin şikayetlerini dinlediğimizde acı gerçeğe ulaştık. Belediye Temizlik Çalışanları tarafından neredeyse saat başı toplanan çöpler aradan kısa süre geçtikten sonra yeniden çöp dağına dönüşüyor. Burası ile ilgili acilen bir çözüm üretilmelidir. Birkaç kendini bilmez vatandaşın bıraktığı çöpler yüzünden minik yavrular hastalanıyor. Bu konu için gerekirse o bölgede bir toplantı düzenlenmeli ve vatandaşlar bilinçlendirilmelidir.”.

Sultangazi’nin Okul Önü Kültürsüzleri belki yaptıklarının farkında değil ancak minik yavruların hayatları ile oynadıklarını bilmeleri için ne gerekiyor ise yapılmalıdır.

Tasarım | Enba