Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 17 Nisan 2015

Okullararası Spor Turnuvası

Sultangazi Okullar ve Kurumlararası Spor Turnuvası başladı. Sultangazi Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen turnuvanın başlangıç programına katılan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, gençlerin spora olan ilgisini arttırmak amacıyla spor alanlarının sayılarını arttıracaklarını söyledi.

Sultangazi Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Sultangazi Okullararası Spor Turnuvası başladı. İ.B.B. Cebeci Spor Kompleksi’nde düzenlenen turnuvanın açılış programına AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen öğretmen ile öğrenciler katıldı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, turnuvada emeği geçen öğretmenleri tebrik ederek başladığı konuşmasında sporun bulunduğu konumun çok iyi olduğunu söyledi. Çamur salonlardan spor komplekslerine geçildiğine işaret eden Bürge, “Çamurlardan çıktık bugün çok güzel yerlerdeyiz. Daha güzel atmosferlerde spor yapmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

cats

Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, öğrencileri spora yönlendiren projelerin iyi sonuçlar verdiğini söyledi. Sultangazi’de spor alanlarını arttıracaklarını ifade eden Başkan Altunay “Sultangazi’de daha büyük spor salonlarını kullanacağız. Açık spor alanlarından da istifade edeceğiz. Gençlerimizin sporla ilgilerini arttırmak amacıyla spor alanlarının sayılarını arttıracağız” dedi.

Programda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, öğrencileri spora yönlendirmekte destek veren kurumlara teşekkür etti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Sultangazi Kaymakamlığı ve Sultangazi Belediyesi ortaklığındaki spor projesinin meyvelerini vermeye başladığını söyledi.

2015041710134

Konuşmaların ardından protokol üyelerinin potaya attıkları basket topuyla turnuva başladı.

9 kategoride 4 bin 261 öğrencinin katılacağı turnuvada futbol, atletizm, basketbol, voleybol, masa tenisi, badminton ve satranç branşlarında yarışmalar düzenleniyor. Kamu kurumlarındaki personellerin katıldığı Kurumlararası spor turnuvasında ise 4 branşta 1.460 kişi mücadele edecek. Engellilerin de yarışmalarda yerini alacağı turnuva, 15 Haziran tarihine kadar devam edecek.

20150417101258

2015041710133

Yorumlar

Tasarım | Enba