Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SULTANGAZİ 24 Mayıs 2018

Okurlardan gelen şikayetler

Bu haberimizde Sultangazi’nin farklı bölgelerinden bize ulaşan şikayetlere yer veriyoruz.

MALKOÇOĞLU’NDA VATANDAŞ KENDİ ÖNLEMİNİ KENDİ ALIYOR

Malkoçoğlu Mahallesi’nde yaklaşık 7 aydır devam eden yol ve kaldırım çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, yüklenici firmanın dağınık ve düzensiz çalışması tepkilere neden oluyor.

Malkoçoğlu Mahallesi’nden bize yazan bir okurumuz;

Yüklenici firmanın iş güvenliği kurallarını uygulamaması, dağınık ve düzensiz çalışması tepkilere neden oluyor. 7 aydır mahalleden toz bulutunun eksik etmediğini belirten okurumuz, yetkililere defalarca sorunların iletilmesine rağmen bir önlem veya çalışma yapılmadığını dile getirdi. Okurumuz, durumdan haberdar olan Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın hiçbir önlem almamasına da zersenişte bulundu.

Okurumuzun whatsapp ihbar hattımıza gönderdiği fotoğraflarda; Çalışmalarda sulama çalışmasının yapılmamasından dolayı, vatandaşın tozu önlemek için sulamayı kendi imkanları ile yaptığı görülüyor.

ÇÖP KOVALARI TEHLİKE SAÇIYOR

Cebeci Mahallesi 2499 sokakta bulunan Şehit Kemal Özevin Parkı’nda bulunan çöp kovaları tehlike saçıyor. Cebeci Mahallesi’nden bize ulaşan okurumuz, gönderdiği görsellerle çöp kovalarının paslandığını, parkın halinin içler acısı olduğunu dile getirdi.

Küçük yeğenin parkta oynarken düştüğünü ve kovası olmayan çöp kovasına çarptığını belirterek yaşanan durumu ise bu fotoğraf karesi ile özetledi.

Okurumuzun talebinden sonra Sultangazi Belediyesi harekete geçerek, Şehit Kemal Özevin Parkı’nda tehlike saçan çöp kovaları ilgili çalışma başlattı. Parktaki tüm çöp kovaları yenileri ile değiştirildi. Konuya duyarsız kalmayan Sultangazi Belediyesi yetkililerine okurumuz adına teşekkür ederiz.

HAVUZDAKİ SU KİRLİLİĞİ

İsmetpaşa Mahallesi’nden bize ulaşan bir başka okurumuzda, Kapalı Pazar alanı yakınlarında bulunan Parkın süs havuzunun çocukların sağlığını tehlikeye attığını belirtti. Yaz ayı ile birlikte çocukların süs havuza girdiğini belirten okurumuz, havuzdaki suyun kirliliğine dikkat çekerek hastalık yayabileceğine vurgu yaptı.

İsmetpaşa Mahallesi’nden bize ulaşan okurumuzun da şikayetine tepkisiz kalmayan Sultangazi Belediyesi yekilileri, havuzda gerekli temizlik çalışmalarını yaptılar.

Yorumlar

Tasarım | Enba