Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SULTANGAZİSPOR, ÜST MANŞET 27 Temmuz 2015

Sultangazispor’dan Ayrıldılar

Kaleci Antrenörü İsmail Karabulut ve Zara Ekinlispor’dan transfer edilen Emre Aygen, Sultangazispor ile yollarını ayırdılar.

 

Sultangazispor Kulüp Başkanı Osman Cengiz ve Teknik Direktör Memduh Fidan ayrılık sürecini Emin Haber’e değerlendirdiler.

 

Kaleci Antrenörü İsmail Karabulut’un Arnavutköy Belediyespor ‘un lige katılmama kararı almasından dolayı Sultangazispor’a geldiğini, ancak Arnavutköy Belediyespor’un bu kararından vazgeçmesinden dolayı yeniden bu takımla anlaştığını söyledi.

SULTANGAZİSPOR

Yaptıkları transferle takımın omurgasını oluşturduklarını da sözlerine ekleyen Osman Cengiz, 2014-2015 Futbol sezonunda mücadele eden kadronun yapılan takviyelerle korunduğunu söyledi. Cengiz, Emre Aygen’in ayrılışına da değinen Cengiz, futbol camiasında bunların gayet doğal olduğunu bu tür ayrılıkların her zaman yaşandığını ifade etti.

 

Temsilcimiz Sultangazispor’un tecrübeli teknik adamı Memduh Fidan ise, Kaleci antrenörü İsmail Karabulut ile 20 gün önce görüştüklerini ve “Bizimle çalışmak ister misiniz?” teklifini sunduklarını söyledi. Fidan, “Kendisi görüşmemizde Arnavutköy Belediyespor’da ki oluşumun dağıldığını bizimle çalışabileceğini söyledi. Kendisi yeni sezon çalışmalarımızın başlamasıyla birlikte, antrenmanlara başladı. İsmail Hoca ile en ufak bir problemimiz, sıkıntımız olmadı. Ancak Arnavutköy Belediyespor’un lige katılma kararı almasından sonra, kendisine bu kulüp tarafından yeniden teklif geldiğini düşünüyorum. Burada mağdur olan biziz. Maalesef bizi aracı olarak kullanıyorlar. Yani bir iş ortamı olmadığı zaman bizi kullanıyorlar. Yeniden bir iş ortamı oluştuğu zaman bizleri mağdur ederek ayrılıyorlar.” Dedi.

 

Emre Aygen’in ayrılığını kişisel olarak değerlendiren Memduh Fidan, “Emre’nin neden ayrıldığını bilmiyorum. Belki bizim çalışma sistemimiz Emre’nin ayrılışına sebep olmuş olabilir. Yoksa bizim Emre ile ne ikili bir diyalogumuz, nede ona karşı bir tavrımız olmadı hiçbir şekilde.” Diye konuştu.

SULTANGAZİSPOR-

Emre Aygen’in ayrılışıyla her hangi bir transfer yapmayacaklarını söyleyen Sultangazispor Teknik Direktörü Memduh Fidan, “Takım olarak bizim orta saha başta olmak üzere zaten fazlamız var. Bizim olağanüstü oyuncu profilimiz var. Hatta biz bu kadar tecrübeli oyuncu arasında nasıl ayırım yaparız diye de düşünüyorduk. Açıkçası Emre Aygen’in gidişi biraz da beni rahatlatmıştır. Oyuncu seçimim daha kolaylaşmıştır. Emre’nin ayrılışı kendisi açısından iyi olmuştur. Oynayabileceği bir takıma gitmesi onun için avantajlıdır. Bizim bir çalışma prensibimiz var. Biz hak edene formayı veriyoruz.” İfadelerini kullandı.

 

Sultangazispor Teknik Direktörü Memduh Fidan kaleci antrenörü İsmail Karabulut’un ayrılışıyla, ilerleyen günlerde yeni bir kaleci antrenörü ile görüşeceklerini de söyledi.

Yorumlar

Tasarım | Enba