Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 27 Ekim 2021

OTOMOBİLDEKİ HASARI KABUL ETMEDİ; 2 KİŞİYİ BIÇAKLADI

Sultangazi’de, götürdüğü ekspertiz dükkanında otomobilinin kusurlarının söylenmesine sinirlenen araç sahibi firma çalışanlarıyla tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine koşarak kaçan araç sahibi, kısa bir süre sonra babasıyla iş yerine geldi. Baba-oğul tartıştıkları firma çalışanlarından iki kişiyi bıçakladı. O anlar güvenlik kameralarına yansırken, baba oğul gözaltına alındı.

Olay, dün saat 14.00 sıralarında Sultangazi Sanko Sanayi Sitesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Mustafa P., satışa çıkardığı otomobilini bir ekspertiz firmasına götürdü. Firma çalışanları, inceleme sonucu tespit ettikleri otomobilin birçok yerindeki kusurları sahibi Mustafa P.’ye bildirdi. Otomobilinde bir kusur bulunmadığını belirten araç sahibi, firma çalışanları ile tartışmaya başladı. Saldırdığı çalışanların karşılık vermesi üzerine Mustafa P. koşarak iş yerinden ayrıldı.

BABA-OĞUL ÇALIŞANLARA SALDIRDI

Kısa bir süre sonra babası Yasin P., ile birlikte olay yerine başka bir araçla gelen Mustafa P., firma çalışanlarını darp etmeye çalıştı. İş yerinde başlayan kavga dışarıya taştı. Bu sırada Mustafa P., Ferdi Gökçe ve Enes Morkoç’ı bıçakladı. Ferdi Gökçe belinden yaralanırken, dayısı olduğu öğrenilen Enes Morkoç karnından yaralandı. Olaya tanık olan çevre esnafı, kavgayı ayırarak, baba-oğluna dövmeye çalıştı. Baba-oğul kaçtı.e

Esnaf tarafından yakalanan baba-oğul, çağrılan polise teslim edildi. Haber verilmesi üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, Gökçe ve Morkoç’u ambulanslarla Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Enes Gökçe’nin hayati tehlikesinin bulunduğu, dayısı Enes Morkoç’un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İKİ OTOMOBİL YEDEMİN OTOPARKINA GÖTÜRÜLDÜ

Polis, Mustafa P., ve Yasin P.’ye ait olay yerindeki iki otomobili, yediemin otoparkına götürdü.

“YEĞENİMİN DURUMU AĞIR”

Olay anını anlatan iş yeri sahibi Emrah Gökçe, “Buraya bir araba geldi. Esnafımız araç getiriyor. Aracın ekspertizi komple yapılıyor. Daha sonra burası kırık değil diyerek tartışma yaşanıyor. Alacaklı kişi zarar görüyor burada, biz bunları söylemek zorundayız. Arkadaşlar gidiyor, adam toplayıp geliyorlar. Elemanlarımızı bıçaklıyorlar. Bıçaklananlardan birisi yeğenim birisi de ağabeyim. Yeğenimin durumu ağır. Bunlar yargıya taşınacak. Burası resmi bir kurum. Bunların cezalarını almasını istiyoruz. Aracın kusurlarını söyledikten sonra bıçaklanıyorlar. Kaçıyorlar dükkana sığınıyorlar burada esnaflar zaten. Bu şekilde esnaflık olmaz biz görevimizi yapmak zorundayız. Şimdi polislere teslim ettik gereğini yüce adalete bıraktık” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba