Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Eylül 2015

İhalede Usulsüzlük İddiası

Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan “Özel Eğitime gereksinim duyan öğrenci ve refakatçilerin 179 gün taşıma ihalesi” ilçede tartışmalara sebep oldu.

 

Konuyu gündeme taşıyan MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel yaptığı yazılı açıklamada, “İhale sanki yangından mal kaçırarak yapılmış.” Dedi.

 

Sultangazi ilçesinde benzer konularda faaliyet gösteren Şenyurt Turizm taşımacılık firmasının Sultangazi Kaymakamlığına verdiği itiraz dilekçesinde söz konusu ihalenin; “09.09. 2015 tarihinde saat: 15.00’da karar bağlandığı ve ertesi gün; 10.09.2015 tarihi saat: 09.00’da ihalenin yapıldığı ve bu durumun ‘şaibe ve usulsüzlük’ içerdiği iddiası yer aldı.

 

İtiraz dilekçesinde, ihale kararının mesai saatinin bitimine 2 saat kala alındığını ve ihalenin karar alınan günün ertesi mesai günün de mesai başlama saatinde yani 09.00’da yapıldığını, şartnamede belirtilen hususların temini için 2 saatin yeterli olmadığını ve hiçbir taşımacılık firmasının 2 saat içerisinde şartname için yeterli hazırlıkları yapamayacağı iddia edildi.

 

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, “İhale sanki yangından mal kaçırarak yapılmış. İhale kararı mesainin bitmesine 2 saat kala karara bağlanıyor ve ertesi sabah saat 09.00’da ihale yapılıyor.”

IMG_2961

Şimdi bizde kamu adına soruyoruz: Bu ihale için neden bu kadar acele edildi? İhalenin verileceği şirket daha önceden belirlenmiş miydi? Kamu ihalelerinde şeffaflık esastır. Neden bu ihale adeta yangından mal kaçırır gibi yapılmıştır?”

 

Özel sözlerinin devamında, “İhalenin akıbeti ve ihaleye yapılan itirazın Kaymakamlık tarafından nasıl değerlendirileceğini merak ediyor ve açıklama bekliyoruz” dedi.

kaymakamlık dilekçe (1) kaymakamlık dilekçe (2)

Yorumlar

Tasarım | Enba