Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 23 Temmuz 2020

Pakistan uyruklu şahıs arkadaşları tarafından gasp edildi

Sultangazi’de bir eve giren 3 kişi, Pakistan uyruklu 1 kişinin ellerini arkadan bağlayarak gasp ettiler. Parasını ve cep telefonunu çalan şüpheliler daha sonra evden ayrıldı. Pakistan uyruklu olduğu öğrenilen şahıs elleri arkadan bağlı bir şekilde, evin açık olan penceresinden yardım istedi.

Olay, dün saat 17.00 sıralarında Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi’nde meydana geldi. 139 sokakta bir binanın giriş katında bir kişi, evin açık olan penceresinden bağırarak yardım istedi. Bağırma seslerini duyan mahalle sakinleri, durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, evde bir kişinin ellerinin arkadan bağlı olduğunu gördü. Polise, 3 kişi tarafından gasp edildiğini söyleyen şahıs, parasının ve cep telefonun çalındığını söyledi. Pakistan uyruklu olduğu öğrenilen şahsın açık olan pencereden vatandaşların yardımıyla arkadan bağlı olduğu elleri çözüldü. Evin anahtarının kaçan şahıslar tarafından alındığını öğrenen polis, kapıyı açamayınca olay yerine çilingir çağrıldı. Çilingir yardımıyla açılan kapı sonrasında Pakistan uyruklu şahıs, ifadesi alınmak polis merkezine götürüldü.

KAPIYI KENDİSİ AÇMIŞ

Polis merkezinde olayla ilgili bilgi veren şahıs, evde olduğu sırada üç arkadaşının eve geldiğini, kısa bir sohbetten sonra cep telefonu ve parasını istediklerini söyledi. Arkadaşlarına direndiğini belirten şahıs, aralarında bir arbede yaşandığını daha sonra arkadaşları tarafından ellerinin arkadan bağlandığını, cep telefonu ve parasının alınarak, kapıyı üzerine kilitledikten sonra kaçtıklarını ifade etti.

Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba