Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 30 Ekim 2016

Parti İçi Çekişmelere İsyan Etti

Parti İçi Çekişmelere İsyan Etti
Ali Baba Halı Yıkama

Cumhuriyet Halk Partisi Sultangazi İlçe Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Söylemez görevinden istifa etti. Söyelemz’in istifa kararından sonra CHP Gençliği kongreye gitme kararı aldı. Kongreye kadar ise İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini Tülay Dündar üstlenecek.

29 Ekim Cumartesi günü CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanlığından istifa ettiğini sosyal medya hesabından duyuran Gökhan Söylemez, parti içi çekişmelerin kendisini istifaya götürdüğünü ifade etti.

2015 yılından yapılan kongrede İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına seçildiğini hatırlatan Gökhan Söylemez, “Ekip ruhundan yoksun, mücadeleden bihaber parti görevlileriyle aynı yolda yürümekten vicdanen rahatsız olduğumuzu belirtmek isteriz.” Dedi.

Söylemez açıklamalarının devamında ise şu ifadelere yer verdi;

Bizler bu ülkede faşizme tepki olarak bir araya gelen, arkadaşlıktan öte, yoldaşlık ve kardeşlik bağları ile bir araya gelen ülkemizi ve geleceğimizi düşünen devrimci gençleriz.Göreve gelirken örgütlülüğe önem veren bizler;  ekip ruhundan yoksun, mücadeleden bihaber parti görevlileriyle aynı yolda yürümekten vicdanen rahatsız olduğumuzu belirtiyoruz.  Güzel günler düşleri ile bu yola çıkan biz gençler kendi aralarındaki çıkar anlaşmazlıkları yüzünden, faşizme, yasaklara, laiklik, demokrasi ve devrim karşıtlarına karşı mücadele vermek için çaba harcarken, partide bulunan ağababalar partiyi kendi meskenleri yapmak için yol arkadaşları ile(!) mücadele ediyor.

Yani dememiz o ki;

Bizlerin bu mücadeleci ruhu, dışarıdaki faşizme değil de parti içindeki çıkar çatışmalarına yöneltiyor ve bu da bizim ideolojimizi köreltip, dışarıya karşı kör olmamıza sebebiyet veriyor. Ve bunu kesinlikle kabul etmiyoruz. Partide sözde çalıştığını iddia edenlerin tamamen Cumhuriyet’in ne demek olduğunu bilmeyen, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinden bihaber, parti ideolojisini anlamayan insanların üst kurullarda yer alma savaşı hiçbir şekilde dışarıya karşı yapılmadığını belirtiyoruz.

Gençler olarak bizler;

Feodal ilişkilerle birbirine bağlı olanlara, ahbap çavuş ilişkilerini yürütenlere, koltuk sevdalılarına, kendi çıkarlarını partinin çıkarlarından üstünde tutanlara, seçimden seçime partiye gelenlere, partideki gençleşmeye ve genç fikirlere karşı olanlara, gençliği ötekileştirenlere, partiyi ayrıştıranlara, yoldaşlık bilincinden bihaber olanlara, ekip ruhundan anlamayanlara, parti hiyerarşisini ve ahlakını bilmeyenlere, hayatlarında hiçbir noktaya gelemeyecek insanların partide üst kurullara getirilmesine, sıfatlara değer verenlere, yozlaşmış siyasilere, kendini genel başkandan üstün tutanlara ve aldıkları görevleri pastadan pay kapma çabası içinde olanlara karşıyız.

Yapılan bu yanlışları; devrimci, Atatürkçü, çağdaş, laik ve demokrat gençler olarak kabul etmiyoruz. Biz yine 10 Kasımlarda, 29 Ekimlerde, 23 Nisanlarda, 1 Mayıslarda, 19 Mayıslarda alanlarda faşizme ve özgürlük karşıtlarına karşı meydanlarda olmaya devam edeceğiz.

Bu asla veda değil, Bu meydanları ve mücadeleyi bırakmak değil,  BU BİR VEDA DEĞİL, ONURLU İRADE GÖSTERGESİDİR.

Ve bu irade Sultangazi’de gençliği kongreye götürüyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi elbette meydanları boş bırakmayacağız!

Kongreye kadar yönetim olarak aldığımız karar ile oy birliği ile başkan seçilen Tülay DÜNDAR yoldaşımız ile birlikte göreve devam edip, parti içerisindeki tüm olumsuzluklara sebep olan herkese gençliğin erk olduğunu göstereceğiz.

Tasarım | Enba