Eminhaber.Org

‘Pazara gidiyorum’ diye çıktı bir daha dönmedi

Sultangazi’de pazara gidiyorum diyerek 1 yaşındaki çocuğunu da yanına alarak evden çıkan Fatma Alzahra Ajaj (24) isimli kadından 2 gündür haber alınamıyor. Kocası Mohamad Albayaa (35) ve ailesi, Ajaj’ın hayatından endişe ediyor.

Cebeci Mahallesi’nde oturan Fatma Alzahra Ajaj, iddiaya göre 8 Ekim Pazartesi günü, 1 yaşındaki çocuğu Lana Albayaa’dı yanına alarak evden çıktı. Eşi Mohamad Albayaa’ya sesli mesaj gönderen Ajaj, semt pazarına giderek alıveriş yapacağını söyledi. 2 gün önce pazara gidiyorum diyerek evden çıkan Ajaj’dan haber alınamıyor.  24 yaşındaki genç kadının eve dönmemesi üzerine Albayaa ailesi polise başvurdu.

Ülkesindeki iç savaştan dolayı 2013 yılında Sultangazi’ye yerleşen Mohamad Albayaa, babası Yunes Albayaa, annesi Suad Marawi ve erkek kardeşi Salah Albayaa ile birlikte kendi imkanlarıyla eşi Fatma Alzahra Ajaj’ı her yerde aradılar ancak bir sonuca ulaşamadılar.

Albayaa ailesinin Cebeci Mahallesi’nde yaşadığı evde ise gözyaşı ve hüzün hakim. Eşi ve çocuklarının fotoğraflarına bakarak gözyaşı döken Mohamad Albayaa, “Eşim Pazartesi günü saat 12.45’de ‘ben pazara gideceğim’ diye mesaj attı. Ondan sonra kendisine ulaşamadık. Akrabalara, arkadaşlara herkese sordum kimsenin eşimden haberi yok. Bütün hastanelere baktım, çevredeki güvenlik kameralarını izledim Ertesi gün kendi imkanlarımla eşimi aramaya devam ettim. Kaçırılmış olabilir. Bizim aramızda hiçbir geçimsizlik yok. Lütfen bize yardım edin” dedi.

Anne Suad Marawi ise, gelini Fatma Alzahra Ajaj’ı çok özlediğini ve geri gelmesi için dua ettiğini söyledi. Baba Yunes Albayaa’da 24 yaşındaki gelini Ajaj’ın bulunması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba