Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, MANŞETLER, SULTANGAZİ 14 Aralık 2017

Petek Temizliği Nasıl Yapılmalıdır? İşte Detaylar

Petek temizliği size ve ailenize daha sıcak bir ortam ve doğal gaz faturalarında uygun fiyatlar sunmaktadır.

150 lira gibi cüzi bir fiyatla petek temizleme yaptırabilir ve rahatınıza bakabilirsiniz..

Petek Temizliği düzenli olarak yapılmalı mıdır?

Petek temizliğini maksimum 2 yılda bir kesinlikle yaptırmalısınız. Yıllık olarak yaptırmanızda fayda vardır. Akım halinde olan su yaz aylarında hareket etmediği için petek içlerinde korozyona da sebep olmaktadır. Bu petek içerisinde oluşan balçık gibi bir durum söz konusu olur.

Bu balçık kombi ve kombi su tesisatınızı hatta petek yollarını çürütmeye neden olabilir.

Nasıl Yapılır?

Petek temizliği teknolojik cihazlar ve kimyasal madde yardımı ile yapılmaktadır.

Kombi ve petek temizliği peteklerin içlerinde oluşmuş tortular kimyasal madde yardımı ile çözülür ve petek temizliği cihazı ile petek içerisindeki su değiştirilir.

Bu değiştirme petek temizliği cihazı ile sağlıklı bir şekilde olmaktadır.

Kombi Radyatör Petek Temizliği

Temiz su kaçakları ve pis su tesisatları korkulu rüyanız haline geldiği gibi, aynı şekilde de kalorifer kaçakları da en korkunç durumlardan bir tanesidir. Kalorifer tesisatlarında ki su kaçakları kombide olan barın basıncının sürekli olarak düşmesi sonucu anlaşılmaktadır. Gözle görülemediği için bakıldığı zaman tespiti yapılamaz ve nerede olduğunu öğrenebilmek için tesisat işleriyle uğraşan uzmanlar tarafından tespit edilmesi gerekmektedir. Temiz su tesisatlarında ki kaçaklar, pis su tesisatındaki kaçaklar için Avrupa’da üretilen çözüm yöntemi olarak kullanılan ilaçlı kimyasallar kullanılmaktadır. Bu kimyasal maddeler sayesinde kırmadan ve evinizi kirletmeden sorunlu olan bölgelerde borunun içine konulduktan sonra kaçağın sebep olan yerlerde kristalleşerek kaçağın olduğu bölgedeki delik kapatılmaktadır.

İlk Önce Petek Temizlenmeli

Bu işlemi yapmadan önce tesisatların temizlenmesi ilk basamaktır.

Isıtma Sisteminden Nasıl Verim Alabilirsiniz?

Kalorifer peteklerinin içindeki pis su oluşumu, kireçlenme ve tıkanıklık yüzünden kaloriferlerden verim alamazsınız. Bu sadece kaçak olduğu zamanlarda yapılması gereken bir durum değildir. Kaçak olmasa bile kaloriferlerden verim alabilmeniz için temizletmeniz gerekmektedir.

Petekleri ne kadar sıklıkla temizlemeliyim?

Kalorifer tesisatlarınızı 1 senede bir ya da 2 senede bir temizletmeniz sizin için verimli bir ısı olmasını sağlayacaktır. Ersoylar tesisat olarak bu tesisat kaçaklarını %100 kapatabilmek garantisini size vermektedir. Dolayısıyla bu çözümler sayesinde evinizde hiçbir şey kırılmaz. Sizde verdiğimiz bu hizmetlerden %100 garantimizde faydalanmak istiyorsanız hemen bizimle irtibata geçin.

Bu Temizlik Radyatörlere Bir Zarar Verir mi?

Petek temizliği esnasında yapılan hatalar kombi su tesisatına ve kalorifer peteklere zarar verebilir. Kalorifer radyatör temizliğine uygun olmayan cihazların temizlikte kullanılması tesisata ciddi zararlar verebilir. Temizlik için uygun cihazlara sahip olan temizlik şirketleri ile çalışmalısınız. Unutmayın ki petek temizleme için garanti veren bir firma şuan yoktur. Rothenberger marka Alman malı temizlik cihazları kullanan firmalardan bu işlemi yapmasını isteyiniz.

Basıncı yüksek olan cihazlar illaki su tesisatına zarar verir. Bu zarar temizliği uzun yıllar yapılmamış kombi su tesisatlarında daha kısa sürede ortaya çıkar. Oluşacak sorun su kaçağı yada kombi motorunun yanması ile sonuçlanmaktadır.

Petek temizliği yaptırmak için Ersoylar tesisat firmasıyla iletişime geçebilirsiniz.
http://www.petektemizligi.ist/ web sayfasından teknik destek alabilirsiniz.
%30 İndirimli Petek Temizliği Fiyatları İlaç Hediyeli Kampanya

Kalorifer tesisatlarında bir sorun mu yaşıyorsunuz?

Kombinin ısı ayarı son derece yüksek ama halen ısınma problemimi yaşıyorsunuz?

Doğal gaz faturanız olduğundan yüksek mi gelmeye başladı?

Evinizde battaniyelere sarılarak mı oturuyorsunuz?

Tespit ve onarım yaptırmak istiyorsunuz fakat kimseye güvenemiyor musunuz?

ERSOYLAR TESİSAT İLETİŞİM

AVRUPA 0212 570 07 44

ANADOLU 0216 642 56 99

GSM 0532 503 07 98

 

Yorumlar

Tasarım | Enba